PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeské děti zpívaly na Zvíkově

Časopis Folklor 4/04
V sobotu 17. dubna se na hradě Zvíkově uskutečnila soutěž dětských zpěváků lidových písní, kterou pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s dalšími partnery. V prostorách obřadní síně hradu zazněly jihočeské lidové písně v podání dětských zpěváků, které delegovaly do soutěže členské soubory Jihočeského folklorního sdružení.
Jednotliví soutěžící se představovali se dvěma písněmi, z nichž jedna byla s doprovodem a druhá bez hudby. Odborná porota doporučená Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici pečlivě hodnotila výkony jednotlivých soutěžích a shodla se, že úroveň všech dětských zpěváčků byla na velmi dobré úrovni. Všechny děti byly oceněny pamětním listem a keramickou plaketkou soutěže, zpěváčci na prvních třech místech pak diplomem. Třetí místo obsadila Barbora Hájková z Prácheňského souboru ze Strakonic, druhé místo si vyzpíval Lukáš Přib ze souboru Písečan z Písku a vítězkou tohoto regionálního kola se stala Eva Dvořáková, která reprezentovala soubor Kovářovánek z Kovářova. Vítězka byla porotou přímo doporučena do finále celostátní přehlídky Zpěváčci, která se uskuteční ve Velkých Losinách.
Střípky z Jihočeského zpěváčka 2004: během dopoledne se konaly zkoušky zpěváčků a zkoušky ozvučení, účastníci si mohli též projít expozice hradu a jeho okolí, hezkým zážitkem byla plavba lodí po řece Vltavě i Otavě, při které byl podáván oběd, po skončení soutěže si všichni soutěžící zazpívali společnou píseň Kdyby byl Bavorov..., na závěr se účastníci soutěže sešli při večeři v Hotelu Zvíkov.
Jihočeské folklorní sdružení děkuje spolupořadatelům, Folklornímu sdružení ČR, Národnímu ústavu lidové kultury ve Strážnici, Jihočeskému folklornímu souboru Kovářovan, Obci Zvíkovské Podhradí, partnerům, Nadaci Vltava, Jihočeskému kraji, Hotelu Zvíkov a dalším.

Milan Škoch

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA