PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

U Brněnského Valášku opět jako u maminky

Časopis Folklor 4/04
Ano. Tak jsme si to říkali my všichni z Jarošáčku, když jsme se vrátili po čtyřech dnech z akce Folklor bez hranic 2004, kterou ve dnech 15. - 18. dubna pořádal Brněnský Valášek ve spolupráci se Statutárním městem Brnem, Městskou částí Brno - střed a CVČ Brno - Lesná.
S Brňákama nás pojí již dlouholeté přátelství. A opět se nám potvrdilo, že zejména dnes nejsou samozřejmostí "velká srdce" hlavní vedoucí Valášku - Milady Křížové a jejího úžasného týmu kolegů vedoucích (Alenky, Míly a dalších), kteří s neutuchající energií toto setkávání souborů již tradičně organizují.
A letos se mimořádně vyvedlo. Obsahově i organizačně. Sešly se soubory z Čech (Jarošáček), z Moravy (Brněnský Valášek) a ze Slovenska (Magurka), což předem slibovalo zajímavou podívanou. Vystoupení souborů viděly děti ze Základní školy Horníkova v Líšni, kouzelné a dojemné bylo setkání s obyvateli Domova seniorů Na Kociánce, povedl se i galakoncert v Bílém domě. Ale hlavně se podařilo vytvořit atmosféru přátelství, pohody, dobré nálady i mimo vystoupení, např. při projížďce na parníku nebo při společenském večeru, kde se tančilo, hrálo a zpívalo do pozdních hodin. Také nechybělo úžasné pohoštění "valáškovských" rodičů a děti byly jasným příkladem, že hudba a tanec bourá všechny hranice mezi lidmi. Přivezli jsme si všichni skvělé zážitky. Ještě jednou moc děkujeme. Práce Brněnského Valášku je určitě i velkou inspirací pro ostatní.

Šárka Kuželová

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA