PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpěváčci 2004

Časopis Folklor 3/04
Folklorní sdružení České republiky uspořádalo v minulých devíti letech v překrásném přírodním areálu Lázní Velké Losiny celostátní přehlídku dětských interpretů lidových písní s názvem Zpěváčci. Přehlídka se stala od roku 1999 celostátní soutěží dětí zpívajících české, moravské a slezské lidové písně. Účastníci postupují do finále ve Velkých Losinách z desítek školních, oblastních a především regionálních soutěží. Každý rok se tak soutěžního cyklu účastní přes 2.500 dětí, z nichž porotami oceněných a nejlepších 35 ve věku 10 - 15 let postoupí až do květnového finále.
Celostátní přehlídku Zpěváčci pořádá Folklorní sdružení České republiky v Lázních Velké Losiny 14. - 16. května 2004 ve spolupráci s Obcí a Univerzální správou majetku a.s., Lázně Velké Losiny, za výrazné podpory Olomouckého kraje, desítek sponzorů a mediálních partnerů, jimiž jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Domino a Česká tisková agentura.
Záštitu nad jubilejní X. celostátní přehlídkou Zpěváčci 2004 převzal Mistr Petr Dvorský, jenž je také velkým obdivovatelem a přítelem dětských zpěváků lidových písní a spolu s ním senátor Adolf Jílek a hejtman Olomouckého kraje Jan Březina.
Jubileum přehlídky pořadatelé připomenou pátečním úvodním Velkým koncertem vítězů, v němž za doprovodu Cimbálové muziky VUS Ondráš Brno vystoupí 14 nejúspěšnějších dětí z minulých ročníků soutěžních přehlídek, včetně dosavadních vítězů. Jejich vděčnými posluchači budou nejen letošní soutěžící a jejich rodiče, ale také dětští zpěváci lidových písní ze Slovenska (vítězné děti z obdobné soutěže Slávik Slovenska) a pozvané děti z Polska, Rakouska, Ruska, Maďarska, Lotyšska a Bulharska.
Letošní jarní jubilejní X. přehlídkový cyklus akcí a pořadů Zpěváčci 2004 vyvrcholí koncerty našich nejlepších dětí a jejich vzorů; nejen Mistra Petra Dvorského, ale např. také Marie Rottrové a dalších známých zpěváků v Kongresovém centru v Praze při pořadech Zpěváček - Slávik 2004 a Koncert hvězd, na které si můžete na neděli 10. října večer v sekretariátu sdružení objednat zdarma lístky. Věříme, že je neodmítnete!

redakce

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 13.05.2004 v 08:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA