PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slovo úvodem...

Časopis Folklor 6/04
Uzavírá se poslední číslo 15. ročníku časopisu Folklor a nadcházející rok bude jubilejní i pro Folklorní sdružení ČR, které bylo založeno v roce 1990. Vedení organizace již promýšlí zajímavé akce k tomuto výročí, v naší redakci připravujeme jubilejní číslo, které bude uplynulé období časopisu Folklor hodnotit, z různých úhlů pohledu rozebírat a přinese některé nové podněty i zajímavosti.
Jako zakládající člen, druhý předseda sdružení a také šéfredaktor všech 15. ročníků časopisu mám zcela určitě právo bilancovat. Ve věci časopisu Folklor jsem je přenechal zkušeným kolegům Vili Dekanovi a Janu Mičkovi. S výsledky jejich práce se budete moci seznámit v mimořádném čísle časopisu Folklor, které se k Vám dostane koncem měsíce ledna 2005.
Osobně bych rád při této příležitosti - spíše než oslavně, tak trochu vyzývavě - apeloval na Vás, na všechny čtenáře časopisu, vedoucí souborů, předsedy regionů či ředitele festivalů. Reagujte, prosím, na podněty, které jsou Vám a členům vašich souborů nebo regionálních sdružení z ústředí Folklorního sdružení ČR nebo z redakce tohoto časopisu jeho prostřednictvím směrovány. Jen tak dokážete, že Vás naše organizace a její práce zajímá, že vám přináší pomoc a podporu, že jsou pro sdružení i jeho časopis zajímavé a v lecčems podnětné. Propadající-li naše doporučení, podněty či přání mezi vámi nepovšimnuty, pak je někde určitě chyba v komunikaci. Řekl bych, že ústředí si žije vlastním životem, na který jste již dole rezignovali a který vás zajímá jen okrajově - např. když se objeví možnost dosáhnout na určité finanční prostředky. Nebuďte lhostejní a na společné věci, týkající se našeho sdružení a jeho fungování, které vás zajímají se nás představitelů ptejte. Čas a příležitost k otázkám i odpovědím se jistě najde.
Podobně je to i s časopisem Folklor. Budu-li se zabývat úvahami o jeho poslání a smyslu, určitě si řeknete: Co to zase má znamenat? Vždyť časopis je tu pro nás a čekáme pravidelně na jeho další číslo. Já se však Vás ptám? Je tomu opravdu vždy tak? Rád bych věděl, kolik členů vašeho souboru se pravidelně o obsahem časopisu má možnost seznámit, či kolik jich tuto možnost osobně vyhledává?! Z různých reakcí na vypsané podněty (objednávky publikací, anketní otázky, účast na školeních, reakce na zajímavá polemická témata) mám pocit, že časopis Folklor příliš pozorně nečtete, nebo že vám nabízí informace, které vás nezajímají a činnosti vašeho kolektivu se netýkají. Jako šéfredaktora mne tato nepružná zpětná vazba velmi mrzí a hledám odpověď, jak časopis pro vás udělat zajímavějším a poutavějším. Poradíte mi?
S přáním všeho dobrého do nového - a pro nás jubilejního - roku 2005

František Synek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 01.12.2004 v 08:56 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA