PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Tři přání příteli B. Chocholovi k životnímu jubileu

Časopis Folklor 6/04
V měsíci srpnu se dožil významného životního jubilea 60 let předseda revizní komise našeho sdružení a umělecký vedoucí souboru Čtyřlístek Nové Strašecí Bohumil Chochola.
Psal se rok 1982, když jsme se poprvé s Bohouškem (jak jej jeho blízcí a kamarádi oslovují) setkali na školení vedoucích a tanečních párů v Šumperku. Náhoda tomu chtěla, abychom se sešli u jednoho stolu při besedě a ochutnávání moravského vína. Přitom se velmi dobře povídalo o souborových i jiných starostech i radostech. Naše názory byly blízké a zaujetí pro lidovou kulturu a folklor i jeho různé formy stylizace shodné. Od té doby jsme zůstali v kontaktu, uskutečnili jsme vzájemné výměny souborů, setkávali se na pořadech ve Strážnici a později při jednáních na půdě FoS ČR. Měli jsme možnost poznat se za ta dvě desetiletí opravdu velmi dobře, a není ke škodě našeho vztahu přiznat, že nejednou také mezi námi silně blýskalo a názorově jiskřilo.
Jubilant Bohumil Chochola je člověk velmi vzácný. Byť má odpovědné zaměstnání, neváhá ani na chvilku, aby se věnoval svému souboru, muzice nebo problémům folklorního hnutí na úrovni Pražské folklorní unie nebo Folklorního sdružení ČR. Navíc stojí v čele folklorního festivalu Tuchlovická pouť. Jeho další mnohé aktivity raději již nebudu uvádět. To vše znamená, že náš jubilant je člověk nadmíru odpovědný a pracovitý. Patří k lidem, s nimiž se dobře spolupracuje a kteří nezklamou. A protože má rád lidovou muziku a písničku, pro úsměv, povzbudivá slova a pohodu nikdy nechodí příliš daleko. Životní zkušenosti přetavil léty v moudro, které jeho mladší kolegy často mírní v příkrých a rychlých závěrech, ve chvílích nerozhodnosti naopak dovede věci směrovat zásadním způsobem ku zdárnému cíli.
Jsem rád, že mohu s takovým krásným člověkem tak dlouhá léta spolupracovat. Jsem rád, že mu mohu se svými kolegy přinést tato slova uznání a obdivu a také se zařadit se svým vinšem do dlouhé řady gratulantů.
Tož, na zdraví Bohoušku a vše dobré do dalších let.

František Synek

Bohoušek Chochola - skvělý člověk, muzikant, vedoucí souboru Čtyřlístek, místopředseda Pražské folklorní unie, ředitel festivalu Tuchlovická pouť, předseda revizní komise FOS - viděli jste ho někdy naštvaného, protivného, neochotného pomoci? Teď se usmíváte, že ho takového neznáte ?
Tak mu se mnou popřejte do další "kopy" let hodně zdraví, energie a elánu ..., prostě aby nám vydržel.

Jana Svobodová

Bohoušek Chochola, doktor přírodních věd, středoškolský profesor a ředitel gymnázia v Novém Strašecí. Tyto činnosti jsou pro Bohouška povoláním se vším co k tomu patří, a ne jen pouhým zaměstnáním jako zdroj příjmů. A tohle už je pořádná kláda.
A aby toho nebylo dost, vede soubor Čtyřlístek a hraje v muzice souboru, je ředitelem Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích, předsedou revizní komise Folklorního sdružení ČR, členem předsednictva FoS ČR, členem hodnotitelské komise festivalu ve Strážnici a to neznáme všechny jeho aktivity. Na normálního smrtelníka je toho až příliš. Ale Bohoušek to stíhá, i když má asi někdy zatnuté zuby a rodina ho téměř nezná.
Bohoušku, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví při příležitosti dosažení věku starší dospělosti Ti přejí

Milena a Jiří Pitterovi

DALŠÍ INFORMACE: CHOCHOLA Bohumil
Zveřejněno 01.12.2004 v 10:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA