PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Koš plný překvapení

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Ve čtvrtek 9. prosince se děti z folklorního souboru Kovářovánek sešly na své každotýdenní zkoušce v místní Základní škole. Tentokrát ale bylo pro ně připraveno překvapení v podobě dárků od souboru Kovářovan a obce Kovářov, o které si zasoutěžily.
Děti se rozdělily do čtyř družstev a soutěžní klání se třemi úkoly mohlo začít. V prvním úkolu měla každá skupina zazpívat lidovou písničku na dané téma, např. o zvířátku, květině, ovoci a zelenině nebo vodě. Druhý a třetí úkol měl již vánoční podobu a spočíval v poznávání koled z hudební ukázky a vytvoření básničky o Vánocích či zimních radovánkách. Všechny čtyři dětské skupiny splnily úkoly velmi dobře a tak si po vyhlášení výsledků rozdělili nadílku z "koše plného překvapení", který byl zároveň i poděkováním za jejich práci v dětském folklorním souboru Kovářovánek.
Na zkoušce se děti také pilně připravovaly na prosincový Vánoční koncert v kostele Všech svatých v Kovářově. Soubor se představí s písněmi oslavujícími Ježíškovo narození v programu nazvaném "Hra s jesličkami", se kterou dříve děti konaly obchůzku po vsi od Štědrého večera až do Nového roku.

manželé Milan a Pavla Škochovi
vedoucí souboru

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.12.2004 v 07:54 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA