PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Novinka do Vaší knihovny

Časopis Folklor 6/04
Horácké folklorní sdružení připravuje v edici Folklorního sdružení ČR, dále v Edici Vysočiny kraje Vysočina, za přispění magistrátu města Jihlavy a dalších institucí vydání publikace Zpěvník horáckých písní po lidech sebraných. Zpěvník vyjde v listopadu 2004.
Jedná se o 330 písní z vlastního sběru autora, dosud nikde nepublikovaných, zapsaných v letech 1950 - 1965 na Jihlavsku, Telčsku, Dačicku, Pelhřimovsku, Kamenicku, Třebíčsku a Poličsku. Součástí knihy budou také zápisy melodií skřípáckých muzik, především jejich tuše, selské pochody, polky, valčíky a lendlery. Nebude chybět ani pojednání o skřipkách a osobní vzpomínky autorovy na staré skřípácké muzikanty a kapely. Zpěvník je doplněn vysvětlivkami dnes již málo známých slov z textů písní.
Autorem zpěvníku je Míla Brtník, významný folklorista z Jihlavy a umělecký vedoucí souboru Vysočan (soubor letos oslaví 50 let svého trvání). Zpěvník zcela výjimečných písniček bude vhodnou pomůckou nejen pro milovníky folkloru, pro soubory, ale i pro školky, školy, knihovny a další instituce. Bude jej možno využít i jako dárkové reprezentační publikace. Vydání uvedeného zpěvníku bude i oceněním celoživotní činnosti Míly Brtníka v oblasti uchování lidových tradic Horácka.
Případné objednávky prosíme adresujte: Eva Pejchalová, Na Bradle 948, 582 91 Světlá nad Sázavou, horfos.svetla@seznam.cz. Uveďte počet objednávaných kusů, své jméno a příjmení (název souboru) a plnou adresu. Nezapomeňte na svůj podpis. Cena publikace bez poštovného a balného je 450 Kč.

Eva Pejchalová

Zveřejněno 20.12.2004 v 13:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA