PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Oblíbených pedagogů přibývá

Praha 6. ledna 2005
Celkem 38 nominací na titul Zlatý Ámos přišlo do 12. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2005. Je to o dvě přihlášky více než v loňském roce a o 8 více než předloni. Stejně jako v minulých letech mají i letos převahu paní učitelky. Poměr muži ženy je 15 ku 23. Překvapením pro organizátory je, že z několika škol přišly přihlášky dvě. "Pravidla to nezakazují" říká ředitel ankety Slávek Hrzal. "Ale doporučím našim partnerům a porotě, abychom to v dalších letech omezili. Nejoblíbenější pedagog, Zlatý Ámos, na kterém se shodne většina žáků školy, by měl být jenom jeden." dodává Hrzal. Dalším letošním překvapením je počet nominací z hlavního města - celkem 8 pedagogů. Z toho polovina učí na Praze 4, tedy v městské části, kde působí i dosavadní Zlatý Ámos Jiří Luka.
Všechny přihlášky jsou jako obvykle zveřejněné na internetových stránkách www.zlatyamos.zde.cz. Už je má také k dispozici porota - předsedou je jako v minulých letech MUDr. Jan Cimický. Porota na základě přihlášek vybere ty, kteří postoupí do semifinále. To se uskuteční tradičně v zrcadlovém sále Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Nezahálí ani pořadatelé ankety z občanského sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. "Hledáme vhodný únorový termín, aby se se všemi oblíbenými učiteli mohla setkat i paní ministryně Petra Buzková" upřesňuje Hrzal. "A samozřejmě pilně pracujeme na organizaci březnového finále, do kterého postoupí už jen šest kandidátů na titul Zlatý Ámos." Jejich soutěžení je naplánováno na pátek 11. března do Kongresového centra v Praze. Slavnostní korunovace pak bude tentýž den večer na tradičním na Kantorském bále v Národním domě na Vinohradech.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Dětská tisková agentura
Zveřejněno 06.01.2005 v 08:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA