PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

PRACOVNÍ SCHŮZKA MANAGEMENTU ĆESKÉHO ROZHLASU
A FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR, PRAHA , 21. ÚNORA 2005

Tisková zpráva
V pondělí 21. února se v budově rozhlasu v Praze na Vinohradech sešli delegace Českého rozhlasu v čele s generálním ředitelem Václavem Kasíkem, programovým ředitelem panem Josefem Havlem, ředitelem komunikace Karlem Zýkou a Folklorního sdružení ČR v čele s předsedou Zdeňkem Pšenicou, místopředsedou Františkem Synkem a předsedou mediální komise FoS ČR Jiřím Hábou. Přítomni byli další vrcholní představitelé obou institucí.
Smyslem pracovního setkání bylo vyhodnocení vzájemné spolupráce v oblasti podpory a rozvoje lidové kultury a především folkloru nejen formou spolupořádání folklorních přehlídek, festivalů a soutěží, ale také formou vysílání folklorních pořadů, lidových písní a hudby na vlnách Českého rozhlasu.
Představitelé obou partnerských institucí se shodli na velmi dobrých výsledcích a výstupech vzájemné spolupráce, podpory a informovanosti. Pozitivně se to odrazilo ve větším a bohatším obsahu rozhlasového vysílání folkloru a v účinnější propagaci konkrétních folklorních akcích Folklorního sdružení a jeho členských subjektů - souborů a festivalů - v průběhu roku. Vyzvednuty byly především aktuální rozhlasové pozvánky na jednotlivé akce a také živé rozhlasové vysílání z řady uspořádaných folklorních akcí.
Kancelář ústředí FoS ČR
Vyzvednuta byla též spolupráce v oblasti ediční činnosti, při níž byly společným úsilím v uplynulých dvou letech vydány dvě CD nosiče s nahrávkami úspěšných interpretů celostátní soutěže FoS ČR Zpěváček nejen ve Velkých Losinách, ale také z koncertů vítězů soutěže Zpěváček v Praze za účasti Petra Dvorského. Připravovány jsou další společné ediční tituly, pořady i akce.
Představitelé obou institucí se shodli na významu a smyslu dalšího prohloubení před léty dvoustrannou dohodou stanovené spolupráce a podpory. Projednali nejen nové podněty této spolupráce, např. pravidelné zveřejňování základního programového schématu vysílání folkloru na vlnách Českého rozhlasu v časopise Folklor, návrh rozhlasové soutěže finalistů soutěže Zpěváček nebo otázku rozhlasového magazínového pořadu o folkloru, ale dohodli se také na vyhodnocení dohodnuté spolupráce opět v únoru příštího roku.

Připravil: František Synek, 604 384 410, FoS ČR

Kancelář ústředí FoS ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.02.2005 v 07:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA