PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Fotogalerie z Národního krojového plesu 2005 k nahlédnutí

Žďár nad Sázavou - Reprezentační ples FoS ČR
Vážení přátelé,
dnes jsme převzali ke zpracování a Vám k dispozici kompletní album fotografií za Národního krojového plesu z 5.února 2005 od pana Dr. Františka Synka. Doufáme, že zde naleznete snímky, které Vás zajímají nebo potěší a trochu se nám takto podaří splnit přání a žádosti mnohých.
/Vše viz níže./
U každého snímku vedle jména fotografa je v závorkách uvedené číslo fotografie odpovídající albu autora. Pro ilustraci zobrazuji náhodným výběrem jedno foto.
U každého snímku vedle jména fotografa je v závorkách uvedené číslo fotografie odpovídající albu autora. Pro ilustraci zobrazuji náhodným výběrem jedno foto.
...
Tento jeden odstavec byl přidán dodatečně jako text z časopisu Folklor č.2/2005:
Národní krojový ples 2005
V pořadí osmý národní krojový ples se uskutečnil ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 5. února 2005. Plesový přípravný výbor pod vedením nového ředitele plesu, jímž byl jmenován 1. místopředseda našeho sdružení Ladislav Michálek, se pravidelně scházel již od poloviny měsíce září minulého roku. Programovou přípravou byl pověřen Miroslav Ekart a dle dříve přijatého plánu střídání regionů bude ples letos věnován Valašsku.
Z přípravného štábu jsme obdrželi seznam přihlášených souborů (plesu by se mělo zúčastnit 395 krojovaných členů), který nyní uvádíme: "Studánka" Žďár nad Sázavou, "Podjavořičan" Telč, "Kalamajka" Havlíčkův Brod, "Bajdyš" Třebíč, "Škubánek" Světlá nad Sázavou (všichni Horácko), "Lužičan" Krásná Lípa (severní Čechy), "Slovácký krúžek Hrozen" Velké Bílovice (Hanácké Slovácko), "Prácheňský soubor" Strakonice, "Libín-S" Prachatice, "Soběslavská chasa mladá" Soběslav (všichni jižní Čechy), "OLN VUS Ondráš" Brno, "Pyrin" Brno (bulharská menšina). Valašsko budou na plese reprezentovat kolektivy "Radhošť" Rožnov pod Radhoštěm, "Sedmikvítek" Frenštát p.R., "Vsacan" Vsetín, "Jasénka" Vsetín, "Lipta" Liptál, "Rusava" Bystřice pod Hostýnem, "Beskyd" Zubří, "Ovčák" Hovězí, "Bartošův soubor" Zlín, "Vizovjánek" Vizovice, "Rusavjan" Rusava, "Klobúčan" Valašské Klobouky, dechová hudba "Valaška" Valašské Klobouky, "Iskérka" Brno, "Javorník" Brno, "Tanečnica" Brno a "Májek" Brno.
/redakce/
...

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

23.04.2005 v 21:08Sklenaříková Hana

To jste neměli z čeho vybírat, že jsou prezentovány některé fotografie 2x i 3x a jistě se na spoustu účastníků místo nedostává.


06.03.2005 v 16:17wil

Tož, kurňa, to už je jiné kafe. Nejde ani tak o kvalitu té které fotky, ale o možnost vidět ples v širokém pohledu i pro ty, kteří na něm nebyli (i co byli).

Přimlouval bych se už jen za to, aby na příštím plese (před příštím plesem) byla vyhlášena nějaká srandovní soutěž o nejlepší fotku i pro účastníky. Jsem přesvědčen, že každý třetí účastník fotí.

Nakonec, kdyby se nešlo po kvalitě, stálo by za to udělat drobnou soutěž (kategorii) pro mobilni fotky. Hodně z nás už dnes má mobily s fotoaparátem.

Toto přidání mně fakt potěšilo.


DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 05.03.2005 v 23:25 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA