PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Viceprezident IOV v Praze

Zpráva o vzácném setkání
Na pozvání pražského souboru "Valášek", jehož vedoucí je Hana Dolejší, přijel do Prahy viceprezident mezinárodní organizace lidového umění IOV pan Etienne Vankeirsbilck z Belgie.
Setkal se s dětmi "Valášku" v říjnu loňského roku v čínské Šanghaji na jednom z největších světových mezinárodních folklorních festivalů. Děti na něj udělaly velmi příznivý dojem, a tak přijal i se svou ženou jejich pozvání do Prahy.
První den navštívil vánoční vystoupení "Valášku" v Kulturním domě v Ládví. Večer proběhl v příjemné atmosféře a bohatý program, na němž se podílela i cimbálová muzika "Strážničan", zaujal všechny přítomné diváky. Byla mezi nimi i řada významných hostí, jako například zástupce Ministerstva zahraničí, čínského velvyslanectví, Rádia Svobodná Evropa a další. Mezi diváky byla i řada mladých umělců, kteří vyšli z řad "Valášků".
Druhý den byl pan E. Vankeirsbilck pozván na setkání se zástupci Folklorního sdružení ČR. Hlavním tématem bohaté diskuse byla problematika práce folklorních organizací a jejich vzájemná spolupráce.
Večer zorganizovalo vedení souboru "Valášek" posezení s několika zástupci a příznivci souboru. Pan viceprezident byl s návštěvou Prahy velmi spokojen a přislíbil svoji účast na "Národním krojovém plese FoS ČR" Ve Žďáru nad Sázavou.
Podobná setkání přinášejí nejen utužení důležitých osobních kontaktů, ale i cenné podněty pro další činnost folklorních souborů a organizací.

Radomil Rejšek

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 01.04.2005 v 13:11 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA