PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Šafrán na cestách

časopis Folklor č.2/2005
O únorovém víkendu si členové folklorního souboru "Šafrán" museli pořádně přivstat. V pět hodin ráno jsme odjížděli na pozvání valašského folklorního souboru "Beskyd" na Valašský bál do Zubří. Cestou jsme si ještě prohlédli hanáckou metropoli Olomouc s překrásným orlojem, na Pustevny jsme se zajeli podívat na ledové sochy, někteří vyrazili i na delší procházku k soše Radegasta na Radhošti. Před plesem jsme ještě stihli navštívit výrobnu svíček a také jsme si mohli jejich výrobky zakoupit. Po tak náročném dni nás čekalo příjemné zakončení na bále v Zubří. Mimo "Šafránu" se zde objevili zástupci souboru "Klas" z Hané, "Furiantu" z Malé Bělé a soubor z Polska. Převážná většina návštěvníků byla v krojích, což se v našem okolí nevidí. Na plese předvedl místní soubor "Beskyd" své předtančení, stejně i tak polský soubor a nakonec "Šafrán". Naše kapela poté ještě hrála k tanci pro všechny ostatní tancechtivé návštěvníky. Ples se vydařil, hrálo se dlouho přes půlnoc a nejen na hlavním sále. Víkend byl náročný, ale máme plno zážitků, stálo za to si přivstat.
Pro koho je Zubří daleko, může se těšit na konec září. Soubor "Beskyd" přijede na oplátku do Jablonce nad Nisou, kde se zúčastní Jabloneckých podzimních slavností, a večer bude ještě zábava, kde zahrají Beskyďáci k tanci a poslechu společně s naším souborem "Šafrán".
Těšíme se na všechny návštěvníky už dnes. Ještě dáme včas vědět přesný termín této zářijové akce.

Jaroslava Václavíková

DALŠÍ INFORMACE: Šafrán, folklorní soubor
Zveřejněno 02.04.2005 v 12:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA