PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Blahopřání do Velké nad Veličkou Jurovi Šáchovi

časopis Folklor č.2/2005
Padesáté narozeniny oslavil v polovině února letošního roku známý folklorní nadšenec, organizátor, zakladatel festivalu Ozvěny Horňácka a umělecký vedoucí dětského souboru "Veličánek" Jura Šácha z Velké nad Veličkou.
Současný ředitel lipovské školy se upsal folkloru už od ranného mládí. Jeho otec byl vynikající sólový zpěvák. Již v dětství oslavenec Jura nad svými spolužáky vyčníval tancem zvaným odzemek. Své taneční nadání později zúročil jako umělecký vedoucí dospělé "Veličky". Jako muzikant hrával na kontry s muzikami Jarka Miškeříka a Martina Hrbáče. Slávu horňáckého folkloru šířil v řadě evropských zemí. Nyní vychovává Šácha folklorní potěr, omámilo jej krédo, které důrazně propaguje i na veřejnosti. Děcka majú u mňa ve šeckém prednost. A jedině jim sa budu snažit zajišťovat veškeré podmínky a výhody, říká J. Šácha.
Ke vstupu do kmetského věku oslavenci písemně poblahopřál i ministr kultury Pavel Dostál, který si lidí udržujících lidové tradice regionu velmi váží.

Antonín Vrba
Vyšlo též 22. února 2005 v novinách Slovácko, str. 8

Zveřejněno 02.04.2005 v 13:35 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA