PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

CD Mladé vzpomínky

časopis Folklor č.2/2005
Dostalo se k vám CD s názvem "Mladé vzpomínky"?Já to štěstí měla a musím říci, že ho vřele doporučuji těm, kteří mají tzv. otevřené srdce. Je to totiž zcela zvláštní CD, originální nápadem i zpracováním. Není určeno pouze k poslouchání, ale je třeba si k němu vzít doprovodný text, neboť právě on pomůže pochopit a vcítit se do jeho obsahu.
CD se nazývá "Mladé vzpomínky" a jsou na něm zachycené písně z Nivnice a Bánova, písně, které doprovázely člověka od dětství až do období dospělosti. Nejde však o písně vybrané z estetických hledisek či náhodně, nejde ani o vybrané interprety, ale s každou písní i její interpretací je spjato kousek historie souborů a jednotlivců, kteří prošli dosavadním folklorním životem Vlastimila Ondry, učitele, muzikanta, člověka, který spojil svůj život nerozlučně s dětmi, lidovou písničkou a především se svým domovem. On je vlastně iniciátorem a realizátorem onoho CD. Někteří si možná řeknou, že ta a ta písnička se dala zazpívat lépe apod., ale věřte, že pokud si ke každé přečtete textový doprovod, budete vnímat nahrávky s citlivějším porozuměním. Text i celá koncepce CD je vyznáním kantora V. Ondry, jeho lásky a zájmu o svůj domovský region a o kulturní dědictví, které je součástí jeho identity. Je i dokladem o těch, kteří touto školou pana učitele prošli.
V Nivnici jsem se narodil a pokud Bůh dá, budu tu žít s lidmi, které denně střetávám, do smrti. Cítím tu zvláštní duchovní náboj a čerpám z něj sílu, abych mohl kráčet po cestě. Po své cestě, která vede zpět proti proudu času - blíže k mým předkům - a přesto do mé vlastní budoucnosti. Po cestě, po níž kulhám i tančím, na níž potkávám lidi, se kterými je mi dobře, tolik autor. Více slov není třeba.
CD "Mladé vzpomínky" si můžete objednat na adrese: Rezkova 30, 602 00 Brno.

Eva Rejšková

DALŠÍ INFORMACE: Nivnice
Zveřejněno 02.04.2005 v 15:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA