PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slib Zdeně Kyselé

časopis Folklor č.2/2005
Milá Zdeničko, dovol, abych teď promluvila za nás všechny, které jsi učila držet se rovně, nesedět zkrouceně, držet nohy u sebe a prostě "být krásní"! Vždycky jsi nám říkala, že tělo je nástroj tanečníka tak, jako housle jsou nástroj muzikanta. A každý dobrý hudebník i každý dobrý tanečník musí svůj nástroj neustále ladit, udržovat, své "etudy" pořád dokola procvičovat, aby mohl být hrdý na to, co pak předvede divákům a posluchačům.
Věřím, že i dnes a v budoucnu se na nás budeš dívat a uvidíš, kdo se pod tvým pohledem právě narovnal, "zkrásněl"!
Dovol, abych Ti za nás všechny slíbila, že si dál budeme brát Tvá slova k srdci, že vždycky budeme sedět u stolu rovně a že budeme naše těla - ty "krásné nástroje" - stále do úmoru ladit, abys na nás mohla být pořád pyšná, aby se o nás vždycky dalo říci - "Ty učila Zdenička!" Vždycky budeme vědět, že se na nás díváš a přísným, byť laskavým pohledem nás neustále sleduješ. To ti slibujeme!
Milá Zdeničko, zůstaneš s námi, v nás! Nikdy nezapomeneme!

Helena Skálová

DALŠÍ INFORMACE: Hlubina, folklorní soubor
Zveřejněno 04.04.2005 v 10:29 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA