PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VUS ONDRÁŠ reprezentuje Českou republiku v USA

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z Brna, který v loňském roce oslavil 50. výročí svého vzniku, předvádí své umění na Festivalu národů v Dollywoodu, v samém srdci národní rezervace The Smoky Mountain (stát Tennessee). Do USA odcestovali tanečníci a muzikanti VUS ONDRÁŠ dne 21. března 2005, aby po dobu sedmi týdnů předváděli americkému publiku bohatství a krásu lidového umění naší země.
Na území Spojených států amerických jsou čtyři vyhlášené zábavní parky, které obdobné akce pořádají a do nichž se každoročně sjíždějí tisíce návštěvníků. Soubor ONDRÁŠ zavítal již do druhého z nich, neboť má za sebou cennou zkušenost ze zájezdu na festival v Silver Dollar City v Missouri, kterého se s velkým úspěchem zúčastnil před dvěma lety.
Vojenský umělecký soubor Ondráš
Během svého pobytu má ONDRÁŠ naplánováno více než 100 vystoupení. Společně s ním reprezentuje Českou republiku dětský folklorní soubor Notičky z Prahy. Na tomto mezinárodním folklorním festivalu se dále představí soubory z Číny, Ekvádoru, Německa, Ruska, Srbska, Trinidadu a Zambie, takže pro návštěvníky Dollywoodu bude nabídka opravdu bohatá a pestrá a VUS ONDRÁŠ má příležitost zopakovat svůj úspěch z roku 2003, kdy v USA jako reprezentant České republiky obstál v neméně silné konkurenci a právem si získal přízeň širokého publika.

Brno, dne 15. 4. 2005
Hana Maděrová, komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: 973442046, 973443974, e-mail: maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

21.05.2005 v 21:42V. Dekan

Věřím, že už jste se, Ondrášovci, všichni šťastně a plni dojmů i radosti z ovací publika vrátli. Nemohl by někdo z vás účastníků poslat článek nebo podklady pro článek a hlavně nějaké fotky pro časopis FOLKLOR?


Zveřejněno 20.04.2005 v 22:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA