PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

X. jihočeský folklorní festival Kovářov 2005, 3. - 5. červen

X. jihočeský folklorní festival Kovářov 2005, 3. - 5. červen
pod záštitou
Jaromíra Talíře, poslance Parlamentu ČR - Jana Zahradníka, hejtmana Jihočeského kraje - Pavla Hrocha, starosty Obce Kovářov - Radima Uzla, předsedy SPR SV
Na schůzce organizačního týmu X. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2005 se ve čtvrtek 28. dubna sešli zástupci souboru Kovářovan, pořadatele festivalu a další spolupořadatelé za účelem projednání organizačních záležitostí této akce. Při jednání byla kromě dalších bodů velice kladně hodnocena skutečnost, že folklorní festival v Kovářově je podporován Jihočeským krajem, byl zařazen mezi zvlášť významné akce Jihočeského kraje a v České republice se řadí k významným folklorním festivalům a slavnostem.
Pořadatelé se shodli, že kovářovský festival si od svého vzniku stále udržuje regionální charakter, jehož cílem je prezentace jihočeského folkloru a jeho rozvoj prostřednictvím každoroční výměny zkušeností mezi zúčastněnými soubory.
Hovořilo se též o zájmu mnoha souborů z jiných oblastí České republiky i zahraničí účastnit se této akce. Organizační tým proto každoročně zařazuje do festivalového programu Okénko hostů a dává tak příležitost divákům shlédnout i jiné zajímavé folklorní pořady.
Folklorní soubor Kovářovan
Momentka z jednání, zleva Pavla Škochová, Milan Škoch, ředitel NÚLK ve Strážnici PhDr. Jan Krist s manželkou
Pořadatelé projednávali i rozpočet tohoto projektu, ocenili podporu mnoha partnerů a sponzorů, kteří důležitým způsobem přispívají ke zdárnému rozvoji festivalu. Organizační tým se velice kladně vyjádřil v tom smyslu, že tato akce získala generálního partnera v podobě Nadace Vltava a že festival má i svého patrona, jímž se stala energetická společnost ČEZ.

manželé Milan a Pavla Škochovi, ředitelé festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.05.2005 v 23:20 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA