PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

V. Folklorní festival "SENIOŘI 2005"

Vinařský areál Plže v Petrově, 21. května 2005
21. května 2005 se uskuteční již 5. ročník zajímavého folklorního festivalu "Senioři 2005", který se koná v přitažlivém prostředí vinařského areálu Plže v Petrově.
plakát
První festival seniorů se uskutečnil v roce 2001. Předcházelo mu setkání tří skupin "vysloužilců" ze souborů Danaj (Strážnice(, Velička (Velká nad Veličkou) a Hradišťan (Uherské Hradiště). Vznikl z potřeby bývalých tanečníků, zpěváků a hudebníků folklorních souborů, kteří dnes už nedělají folklor aktivně, ale rozhodně nechtějí úplně zahálet. Vytvořili tradici nového typu festivalu, který neměl v České republice zastoupení. Pořadatelé se setkali s mohutným ohlasem z řad bývalých členů souborů a v závěru každého ročníku je již plně obsazen festival následující. Příkladem Petrova se nechali inspirovat pořadatelé v Liptále, v Rožnově pod Radhoštěm, ale také na Myjavě a v Povážské Bystrici. Festival má podporu na Obecním úřadě v Petrově, obci s bohatou vinařskou tradicí. V obci je na osmdesát vinných sklepů, tvořících areál s názvem Plže, který v naší zemi nemá obdobu.
Pořadatelé festivalu kladou důraz především na to, aby byl dostatek času na společné besedování, zpívání a muzicírování. Na setkání těch, kteří se kdysi často setkávali na folklorních festivalech, ale v poslední době, třeba i několik desítek let, k tomu neměli příležitost.
Program bude zahájen v sobotu 21. května v 15 hodin. Vystoupí v něm soubory Starší Velička z Velké nad Veličkou, Doliňáci ze Starého Města, senioři souboru Hadař z Červeného Kostelce, senioři souboru Bača z Valašského Meziříčí, ženy souboru Spinek z Vnorov, senioři souboru Radošov z Veselí nad Moravou, Ženský pěvecký sbor z Ratíškovic a Mužský sbor z Kunovic, zahraničními hosty budou tentokrát Senioři souboru Skaličan ze Skalice, Possonium z Bratislavy a instrumentalista Stano Kohútek z Bratislavy. Po skončení programu bude následovat společná zábava při zúčastněných hudbách. Pro návštěvníky je připraveno občerstvení a degustace vín, otevřeny budou také soukromé vinné sklepy.
Pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení regionu Strážnicko - Veselsko - Horňácko, soubor Danaj a Obec Petrov ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR. Festival dále podporují firmy Alnus, Kařák, Oseva a Velkopopovický Kozel.
S použitím materiálů T. Pálenské připravil Jiří Pokorný, 17.5. 2005
Foto: P.Sochor
Foto: P.Sochor
Kontakt: Tatiana Pálenská, tel. 603968326, palenska@veseli-nad-moravou.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Petrov
Zveřejněno 18.05.2005 v 00:28 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA