PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Pozvání do Jablunkova na festival "Jackové dětem"

"Jackové dětem", tak festival nazvali jeho zakladatelé z dětského folklorního souboru Jackové z Jablunkova. Tento dětský mezinárodní festival se koná každoročně již od roku 1999 v posledním týdnu měsíce května v Jablunkově, v krásném přírodním areále městského lesa a pořádá se již sedmým rokem. Jelikož Jablunkov je nejvýchodnějším městem ČR a leží na rozhraní Slovenska a Polska jsou na tento festival zvány především dětské soubory z těchto států. Výjimku tvořil i soubor s Lotyšska a v letošním roce uvítáme i soubor z Francie.
Festival je jednodenní a jeho program je rozdělen do dvou částí. V dopolední části od 8.00 hod. tvoří navštívíky žáci děti z mateřských škol a žáci ze základních škol z Jablunkova a okolí. Počet dětí tak dosáhne účasti až 1500 návštěvníků. Odpolední vystoupení je vyhrazeno pro jablunkovskou veřejnost. Program začíná ve 14.00 hod. Pro zpestření odpoledního programu, ve kterém vystupují znovu všechny soubory, vystupují také taneční kroužky, které pracují při Domě dětí a mládeže v Jablunkově. Od 18.00 hod. je připraven pro všechny zúčastněné kulturní program a na ukončení festivalu se koná společná diskotéka. Po celý den jsou v areálu městského lesa připraveny různé atrakce pro děti a stánky s občerstvením.
Jackové
Jackové
Soubory, které se festivalu zúčastní mají hrazeno jídlo a dopravu. Na festival jsou vybírány soubory, které souboru Jackové přislíbí vzájemnou reciproční výměnu souborů. V letošním roce se festivalu zúčastní domácí dětský soubor Jackové z Jablunkova, dětské soubory Torka z Jablunkova, Olšinka z Orlové, Turiec z Trenčína ze Slovenska, Jaworzynka z Jaworzynky z Polska a soubor HELOLDO WILARIA z Francie.
Festival se bude konat 27.5.2005 od 8.00 do 22.00 hod. opět na stejném místě a to v Městském lese Jablunkov.
Finančně festival podporuje Město Jablunkov a Ministerstvo kultury České republiky.
Veškeré informace o souboru a festivalu je možno získat telefonicky na čísle 558 357 496 nebo na e-mail: ddm_jablunkov.cz nebo na www.ddm.jablunkov.cz.

Libuše Mitrychová, ředitelka DDM Jablunkov

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: MDFF Jackové dětem
Zveřejněno 18.05.2005 v 13:49 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA