PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XIII. MF DFS PÍSNÍ A TANCEM LUHAČOVICE 2005

XIII. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DĚTSKÝCH FOLKLORNÍCH SOUBORŮ PÍSNÍ A TANCEM LUHAČOVICE 2005
Luhačovice, 9. - 11. září 2005
Tisková zpráva
Ve dnech 9. - 11. září 2005 v moravských lázních Luhačovice uskutečnil 13. ročník Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů, jejichž vyvrcholením byl sobotní hlavní festivalový pořad s názvem Malí nositelé tradic a jejich učitelé - Kdo nás učí tancovat, zpívat a hrát. Festival, jehož součástí byly výchovné koncerty pro děti základních škol, byl zakončen nedělním slavnostním průvodem účinkujících, přehlídkou dětských souborů z České republiky a závěrečným pořadem zahraničních souborů ze Slovenska (Rozmarija Prešov), Bulharska (Zdravec Sofia), Polska (Pomorze Chelmno), Moldávie (Balada Chisinau) a Finska (Siepakat Rovaniemi).
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Nástup souborů v úvodu závěrečného pořadu zahraničních souborů
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Polský soubor Pomore Chelmno
Festival uspořádalo Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Městským úřadem Luhačovice, Lázněmi Luhačovice a.s., Zlínským krajem, Městským domem kultury, SOŠ a SOU Luhačovice a Sanatoriem Miramare. Záštitu nad tímto naším významným dětským folklorním festivalem, který je členským festival CIOFF, převzal a festivalu se v sobotu zúčastnil předsedy vlády ČR Jiří Paroubek společně s dalšími významnými hosty a osobnostmi, mezi nimiž byl poslanec Josef Smýkal, Václav Kasík, generální ředitel ČRo nebo radní Zlínského kraje Jindřich Ondruš. V neděli byl hostem festivalu také předseda ODS Mirek Topolánek.
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Setkání předsedy vlády s řemeslníky na jarmarku.
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Slavnostní uvítání delegace předsedy vlády ČR v hale Vincenta.
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Projev předsedy vlády Jiřího Paroubka při zahájení festivalu.
Mezinárodní festivaly dětských folklorních souborů v Luhačovicích pořádá Folklorní sdružení od roku 1993. Konají se každý rok. V rámci festivalu účinkovaly kromě zahraničních souborů také kolektivy z České republiky: Hradišťánek Uherské Hradiště, Taneční studio L. Košíkové Uherské Hradiště, Úsměv Opava, Krušpánek a Kanafaska Velká Bystřice, Břeclavánek Břeclav, Malý Furiant České Budějovice, Markovička Postřelmov, ZUŠ Uherské Hradiště a Malé Zálesí Luhačovice. Jedním z festivalových pořadů byla také přehlídka a vystoupení účastníků taneční "tvořivé dílny", kteří se představili v pořadu Spojeni tancem. Součástí festivalu byl také jarmark řemeslníků a výrobců s ukázkami lidové výroby i prodejem, společenská setkání a taneční večer pro děti.
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Soubor Kanafaska z Velké Bystřice.
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Společná dětská zábava
Radost z účasti na festivalu a ze zdařilých vystoupení nepřekazila dětem, dospělým návštěvníkům a lázeňským hostům ani nedělní odpolední velká průtrž mračen, která postihla závěr prvního nedělního pořadu během vystoupení souboru Břeclavánek; nicméně po jejím skončení festival, po krátké přestávce nezbytné k údržbě pódia a nové instalaci techniky, pokračoval.
Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Děti Břeclavánku Břeclav při vystoupení v prudkém dešti.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Festival dále podporují BAŤA ČR, CAC Leasing, a.s., Hotel Adamantino Luhačovice, KARE Karel Plášek, OSA - Ochranný svaz autorský, TG Tisk Lanškroun, Zálesí Luhačovice, s.r.o. a další.

Text a foto: © František Synek
tel.:604 384 410

Mezinárodní folklorní festival Písní a tancem
Proslov Věry Haluzové v závěru festivalu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.09.2005 v 22:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA