PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeský zpěváček nahrával se Standou Hložkem

Tisková zpráva
V neděli 27. listopadu se v pražském nahrávacím studiu Largo představila Eva Dvořáková z Kovářova, která se společně s dalšími pěti vybranými zpěváčky lidových písní České republiky a zpěvákem Standou Hložkem podílela na nazpívání vánočních koled Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši a Veselé vánoční hody. Víkendové nahrávání vánočních písní společně s profesionálním zpěvákem Standou Hložkem bylo pro Evu novým, zajímavým zážitkem a oceněním Jihočeského folklorního sdružení, které podporuje rozvoj pěveckých schopností svých mladých členů.
Jihočeské folklorní sdružení
Eva Dvořáková se Standou Hložkem v nahrávacím studiu.
Eva se v letošním roce účastnila regionální pěvecké soutěže dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček 2005, pořádané Jihočeským folklorním sdružením, ze které postoupila do celostátní přehlídky Zpěváček 2005 ve Velkých Losinách. I na této přehlídce velice dobře a čistě zazpívala tamnímu publiku i odborné porotě, jenž ji zařadila mezi sedm nejlepších dětských zpěváků celé České republiky. Dalším významným oceněním byla pro Evu Dvořákovou prezentace jihočeského pěveckého projevu na galakoncertu v Bratislavě, který se uskutečnil v říjnu ve velkém koncertním sálu Slovenského rozhlasu. O měsíc později se představila i v Senátu Parlamentu České republiky, kde písní zahájila jednání ředitelů folklorních slavností a festivalů za účasti dalších významných hostů.
Chtěl bych velice poděkovat Evě Dvořákové za prezentaci Jihočeského folklorního sdružení a samozřejmě i Folklornímu sdružení České republiky, které ve spolupráci se Standou Hložkem a dalšími osobnostmi kulturního života dávají možnost dětským zpěvákům uplatnit své nadání.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@jfos.cz, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.12.2005 v 19:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA