PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

I. regionální přehlídka dětských souborů na Podluží

Přehlídka dětských národopisných souborů v Moravské Nové Vsi aneb I. regionální přehlídka dětských souborů na Podluží.
Už je to delší čas, přesněji na jaře letošního roku, co se v Moravské Nové Vsi uskutečnilo regionální kolo celostátní přehlídky dětských národopisných souborů. O postup do krajského kola soutěžili děti různého věku ( od 3 do cca 15 let), z mateřských školiček s folklorní výukou i ze slováckých krůžků. Vystoupily děti z několika obcí regionu např. domácí Jatelinka z Mor. N. Vsi, Šáteček z Hrušek, MŠ Tvrdonice, Malá a Velká Kordulka ze Starého Poddvorova, Koňárci z Poštorné, Břeclavánek I. a II. z Břeclavi, .... Proč píšu až teď? Region Podluží s partnery začíná připravovat další ročník, tentokrát nepostupové přehlídky. I když, ... i letos na vítěze čeká odměna a k tomu možnost představení na známých Tvrdonských slavnostech.
Nafotila I. Vyhnálková pro RP
Nafotila I. Vyhnálková pro RP
Krátké povídání k několika fotkám. Koňárci vystoupili se scénkou, kterou bych si dovolila nazvat " (Ne)vypůjčené kolo." Mladší bráška si " vypůjčil" bratrovo kolo, aby mohl dělat před děvčaty ramena (pochopitelně, že bez dovolení). No a jak to tak bývá, bylo po dešti, s kolem uklouzl, spadl a kolo pochroumal. Děvčata se smála, že teď nebude moci ten starší za děvčaty jezdívat. Jak starší zaslechl děvčat smích, přiběhl, vyskočil na pódium, mladšího popadl za krk
a marš s ním domů."
Koňárci
Břeclavánek vystoupil "Ve stodole". Nic se nebojte, scénka se odehrávala na jevišti, pouze její náplň byla "hrátky ve stodole" Kluci přinesli žebřík, někteří odvážlivci přes něj přelézali, jiní po něm ručkovali, děvčata k tomu zpívala. A dohromady to byla veliká legrace.
Břeclavánek
Domácí Jatelinka si na vystoupení vybrala téma "Maliny". Děvčata šla do lesa nasbírat maliny a jahody, zatímco chlapci si hráli na "siláky" se sekerkou. Jak to dopadlo? Jednomu se stal úraz a museli s ním k doktorovi (nebojte se, jenom jako). Potom s marodem přijeli za děvčaty a chlubili se, jak byli u doktora... Děvčata nechala stát nasbírané hrnečky, přestala je hlídat, začala si hrát s tragačem s sekyrkou a můžete hádat, co mezitím kluci udělali. Kdo hádal, že všechny maliny snědli, ten měl pravdu.
Jatelinka
Další fotky jsou od různých souborů i od těch nejmenších předškoláčků. Při slavnostním zakončení byly předány vítězům malované džbány a něco malého na památku všem účastníkům.
dětské soubory v MNV
přehlídka dětských souborů v MNV

Těšíme na příští tentokrát nepostupové přehlídce.
M. Kaufová, kaufova@podluzi.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Slovácký krúžek
Zveřejněno 21.12.2005 v 22:39 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA