PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Tisková zpráva - Masaryk a národní písnička

Prezident republiky Václav Klaus s chotí byli při příležitosti výročí narození T.G. Masaryka přítomni části kulturního příspěvku "Masaryk a národní písnička", který iniciovalo naše občanské sdružení a jehož hlavní role se víc než úspěšně zhostil horácký folklórní soubor písní a tanců Vysočan z Jihlavy. Za vroucí a profesionální vystoupení přišel účinkujícím prezident republiky osobně poděkovat.
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců
Dne 5.3. 2006 se na počest 156. výročí narození T.G. Masaryka v Lánech konala výstava "Vzpomínka na T.G. Masaryka a jeho rodinu" a mimo jiné příspěvek našeho občanského sdružení - premiéra "Masaryk a národní písnička". Naše pozvání přijal horácký folklórní soubor písní a tanců Vysočan z Jihlavy, který svými vystoupeními již okouzlil nejen celou kulturní Evropu, ale také účastníky našeho jihočeského vlčického Festivalu vyznání životu bez hranic. Protagonisté si své folklórní vystoupení v Lánech připravili tak, aby v první části prezentovali nádhernou lidovou kulturu Vysočiny a ve druhé pak oblíbené národní písničky T.G. Masaryka a jeho rodiny, které pak zazněly při pietním aktu u hrobu TGM. I přes stísněné podmínky pro tanec nadchlo spontánní a erudované vystoupení přítomné diváky včetně prezidenta republiky Václava Klause. Za nádherný výkon a reprezentaci kultury Vysočiny patří celému souboru uznání a podpora v jejich další činnosti. Touto iniciativou navázalo naše občanské sdružení na podzimní sázení růží v Lánech na památku TGM s naším vzácným členem mistrem světa v pěstování růží a rytířem Duševního řádu modré růže Josefem Havlem doprovázené reminiscencí na téma "T.G. Masaryk, jeho rodina a E. Destinnová" a výstavou plastik z Muzea Heraldiky a Historie České Kanady. Dále připravujeme jarní otevírání Muzea K. Čapka ve Strži sázením růže Nette Ingeborg, reminiscenci na téma pobyt K. Čapa v Jindřichově Hradci a v jižních Čechách a výstavu plastik vytvořených na počest K. Čapka. Naše občanské sdružení, jehož činnost vychází a čerpá z odkazu T.G.M., K. Čapka, E. Destinnové a dalších vyjádřilo svůj vděk T.G. Masarykovi za tři velké dary - svobodu, demokracii a český jazyk věnováním dárků v podobě fotografie růže od J. Havla, věnováním knih o T.G. Masarykovi a spolu s Vysočanem kulturním příspěvkem "Masaryk a národní písnička".
Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat folklórnímu souboru Vysočan za jedinečný kulturní zážitek, vedení Muzea TGM Rakovník a Lány za láskyplnou péči o odkaz T.G. Masaryka v neposlední řadě také členům a přátelům naší společnosti, kteří přijeli z Jindřichova Hradce, Jihlavy, Kamýku, Slaného, Kladna, Prahy a Mongolska.
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců

Za Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk

Občanské sdružení Společnost za pozitivní přístup k životu
Karel Huněk, předseda
Tylova 2207, 272 01 Kladno
tel.: 777657591
e-mail: hunkova@oetker.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Lány
Zveřejněno 17.03.2006 v 17:53 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA