PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpěváčci z jižních Čech na celostátní soutěži

Tisková zpráva
Zpěváčci z jižních Čech se úspěšně představili na celostátní soutěži
Zpěváček 2006 ve Velkých Losinách
Jihočeské folklorní sdružení pořádalo 8. dubna regionální kolo pěvecké soutěže Jihočeský zpěváček 2006, které se uskutečnilo v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí. Jednotlivé soutěžící sledovala odborná porota, která vybrala tři nejlepší zpěváčky a rozhodla o jejich účasti v celostátním kole Zpěváček 2006 ve Velkých Losinách 12. a 14. května. První místo v regionálním kole obsadila Eva Dvořáková ze souboru Kovářovan, na druhém místě skončil Lukáš Přib ze souboru Písečan a třetí místo patřilo Brigitě Cmuntové z Malého Kovářovanu.
Úspěšní zpěváčci z jižních Čech se společně s dalšími dětmi z celé České republiky účastnili celostátní soutěže ve Velkých Losinách. Nejprve se všech padesát nejlepších dětí z České republiky účastnilo 12. května boje o zařazení do nejlepší dvacítky a z Jihočechů postoupila Eva Dvořáková a Lukáš Přib.
V sobotu 13. května proběhlo finále soutěže, ze kterého bylo vybráno 11 dětí do galakoncertu na nedělní odpoledne s vyhlášením výsledků. Za Jihočechy se mezi nejlepší probojoval Lukáš Přib ze souboru Písečan a velice dobře reprezentoval svůj kraj a Jihočeské folklorní sdružení. Obsadil společně s dalším zpěváčkem třetí místo, což je obrovským úspěchem.
Jihočeské folklorní sdružení
Zástupci Jihočeského folklorního sdružení na soutěži Zpěváček 2006, zleva - Eva Dvořáková, Lukáš Přib, Brigita Cmuntová
Jménem Jihočeského folklorního sdružení chci velice poděkovat našim zpěváčkům a poblahopřát jim k účasti a úspěchům na celostátní soutěži ve Velkých Losinách. Veliké poděkování patří jejich vedoucím a rodičům, kteří je na soutěž připravili a podporovali v jejich výkonech. Velice mě těší, že díky Jihočeskému folklornímu sdružení, které se rozhodlo pořádat regionální soutěž, mohou jihočeští zpěváčci na celonárodní úrovni reprezentovat svůj kraj.
Děkuji Folklornímu sdružení ČR a dalším spolupořadatelům celostátní soutěže Zpěváček 2006 za uspořádání přehlídky nejlepších dětských zpěváků lidových písní, která podporuje a rozvíjí pěvecké dovednosti nějmladší generace.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz, www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.05.2006 v 21:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA