PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ohlasy ze zájezdu VUS ONDRÁŠ z Holandska

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ ve dnech 17. - 29. května 2006 cestoval po Holandsku, kde se zúčastnil hned dvou významných mezinárodních festivalů.
Ve dnech 19. - 20. května 2006 se VUS ONDRÁŠ zúčastnil mezinárodního festivalu armádních hudeb "Taptoe Heerlen" ve městě Heerlen, ležícím ve východním cípu Holandska. Festivalu se zúčastnily armádní hudby deseti zemí, mezi kterými nechyběli zástupci britské Band Royal Air Force (RAF), Conscript Band z Finska, armádního orchestru z Kanady, Bulharska, Ruska či Alžírska.
Počasí nad Holandskem bylo po celou zájezdu neustále doprovázeno deštěm. Druhý den festivalu "Taptoe Heerlen" musela být zrušena kvůli nepřízni počasí jak pouliční přehlídka celkem 36 armádních hudeb, tak i galaprogram, který se konal na náměstí.
Po skončení festivalu "Taptoe Heerlen" soubor opustil Heerlen a vydal se do přímořského města Terneuzen, kde se zúčastnil festivalu Folkart 2006.
Terneuzen se nachází v provincii Zeeland, v jižní části Holandska nedaleko hranice s Belgií (město Gent - Antverpy). Nedaleko od Terneuzenu je i městečko Sas van Gent, ve kterém Ondráši strávili pár dnů již před sedmi lety, v roce 1999. Mnozí z účastníků mají jistě stále v paměti živé vzpomínky, stejně jako naši přátelé v Holandsku v čele s tajemníkem festivalu a zaníceným folkloristou Rudi Clemminckem.
Mezinárodního folklorního festivalu Folkart 2006 se taktéž zúčastnily soubory z Belgie, Bulharska, Estonska, Holandska a Itálie.
VUS ONDRÁŠ si v rámci svého zájezdu získal mnoho velkých ohlasů a nadšených diváků, uskutečnil benefiční představení pro pacienty psychiatrické léčebny Mondriaan Stichting. V Meulengat Sluiskil uskutečnil folklorní dílnu a jako tečka na závěr zájezdu proběhl koncert Folk meets Classic (Setkání folkloru s klasikou) společně s belgickou harfistkou Janu, který vzbudil velké ohlasy.

Radek Odehnal

Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Fotografie VUS Ondráš v Holandsku
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Ondráš, Vojenský umělecký soubor
Ondráš, Vojenský umělecký soubor

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 13.06.2006 v 21:31 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA