PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

X. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2006

Tisková zpráva
X. Mezinárodní folklorní festival "PLZEŇ 2006"
Plzeň, 15. - 18. června 2006
Za velkého zájmu diváků a krásného slunečného počasí se ve dnech 15. - 18.6. 2006 uskutečnil jubilejní 10. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "PLZEŇ 2006". Představila se během něj dvacítka dospělých i dětských folklorních souborů z různých míst České republiky i zahraničí - JISKRA Plzeň, JISKRA 58 Plzeň, USMĚV Horní Bříza, DOLINA Staré Město, OLEŠNICA Doloplazy, DRUŽBA Trenčín, SZÖTTES Bratislava, LÜTTE REIHE Delbrück (Německo), NATIONAL SCHOOL FOR FOLK ARTS Kotel (Bulharsko), INDONÉSKÁ TANEČNÍ SKUPINA z Indonéského velvyslanectví v Praze, JISKŘIČKA Plzeň, MLADINKA Plzeň, METELÁČEK Plzeň, PLZEŇÁČEK Plzeň, LIDOVÁ MUZIKA Z CHRÁSTU, MÁJEČEK Nýřany, ÚSLAVÁČEK Starý Plzenec, SLUNÍČKO Rokycany a BŘECLAVÁNEK Břeclav. Původně ohlášené soubory z Gruzie a Konga bohužel nedostaly víza pro vstup do České republiky, zato se však na jeden den do Plzně vrátil vynikající africký soubor IYASA ze Zimbabwe, který se festivalu zúčastnil již v loňském roce a sklidil obrovský úspěch.
Mezinárodní folklorní festival Plzeň
IYASA ze Zimbabwe
Mezinárodní folklorní festival Plzeň
National school for folk arts z Bulharska
Během 10 let se festival již stihl zařadit mezi významné akce města Plzně, čemuž odpovídala i bohatá návštěvnost všech pořadů. Účastníky festivalu nejprve přivítala obec Vrčeň, kde se ve čtvrtek 15. června uskutečnily malé folklorní slavnosti "Pod vrčeňskou lípou". Pak již následovala vystoupení souborů na scéně U Sv. Jiří (v rámci Historického víkendu) a především na hlavní festivalové scéně "U Branky". V pátek v 19 hodin to byl společný pořad "V dobrém jsme se v Plzni sešli...", ve kterém se představila většina účastníků. Na této scéně pokračoval program v sobotu v 10,30 hodin představením "My jsme k vám přijeli..." a v 15,00 hodin pořadem "Plzeňská folklorní zastavení", věnovaným 10. jubileu MFF Plzeň. Sobotní program uzavřelo "Večerní muzikantské dostaveníčko", veřejná rozhlasová nahrávka lidových muzik a zpěváků, která se poprvé odehrála za účasti diváků-posluchačů ve studiu Českého rozhlasu Plzeň na Náměstí Míru.
Nedělní dopoledne jako obvykle patřilo dětem. S programem "Nebudem pořád tak maličký..." vystoupila desítka dětských souborů a zpěváčci 2006 na scéně "U Branky". Celý festival uzavřel "GALAPROGRAM MFF PLZEŇ 2006" v Domě kultury INWEST, který se opět těšil velkému zájmu diváků.
Pro návštěvníky festivalu byl připraven také bohatý doprovodný program. V prostoru před Brankou to bylo především vystoupení dechové kapely 4.ZUŠ v Plzni, ve dnech 17. - 18.6. p Staročeský jarmark a posezení s občerstvením a 18.6. výstava věnovaná 10letům MFF v Plzni.
Mezinárodní folklorní festival Plzeň
soubor Jiskra z Plzně
Hlavními pořadateli jubilejního 10. ročníku festivalu byli Plzeňský kraj, Město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně, Soubor písní a tanců Jiskra Plzeň, Folklorní sdružení České republiky, Ministerstvo kultury České republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.
Záštitu nad festivalem přijali ministr kultury ČR Vítězslav Jandák, hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann a primátor Města Plzně Miroslav Kalous.
Hlavními mediálními partnery festivalu byli Český rozhlas, MEDIATEL - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz .
Vedle uvedených spolupořadatelů a partnerů festival dále podporují ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský, Obec Vrčeň, Česko-německý fond budoucnosti, Megas Plzeň, s.r.o., Dioss Nýřany, DSD Trade, s.r.o., DSD Praktik, s.r.o., Narex, Regionální obec Slováků Plzeň, Tiskárna Kalous - Skřivan Plzeň, Česká kultura, Kulturní dům INWEST a další.

Michaela Vondráčková
Tel. 723 979 527, e-mail: Vondrackova.Michaela@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.06.2006 v 01:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA