PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XI. KARLOVARSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL

Tisková zpráva - aktualizace
7. - 10. září 2006 - Karlovy Vary
Mezinárodní folklorní festival Karlovy Vary
Již pojedenácté budou světoznámé lázně Karlovy Vary hostit folklorní soubory z domova i daleké ciziny. Secesní město ožije krásou známé i exotické lidové hudby a pestrostí lidových krojů. Na festivalu se sejdou muzikanti, zpěváci a tanečníci z různých oblastí Čech, Moravy, Slovenska, Holandska, Německa, Finska a Portugalska. Festival je tradičně doprovázen jarmarkem lidových řemesel. Bohatá nabídka festivalových programů jistě uspokojí odborníky, stejně jako náhodné diváky. Novinkou letošního festivalu je účast dětských folklorních souborů.
Festivalový program předznamená vystoupení zahraničních souborů v Domě kultury v Jáchymově ve čtvrtek 7.9. 2006 v 19,30 hodin. V samotných Karlových Varech jej zahájí otevření Jarmarku lidových řemesel v pátek 8. září v 9 hodin na prostranství před LH Thermal (jarmark pokračuje také v sobotu a v neděli). V 16 hodin na řemeslníky naváže Pozvánka na festival (také před Thermalem) a v 18,30 hodin Zahradní slavnost ve Starém Mlýně v Březové.
Sobota bude patřit vystoupením souborů před GH Pupp v rámci Porcelánových slavností od 9 do 17 hodin (také v neděli od 9 do 14 hodin). Souběžně od 10 do 15,30 hodin se uskuteční vystoupení souborů na kolonádách ve městě. Programovou novinkou bude Setkání ve Zlatém klíči - pořad lidových muzik doplněný poutavou přednáškou Dr. Burachoviče v Muzeu Zlatý klíč v sobotu ve 14,00 hodin. Vrcholem festivalu bude tradičně GALAPROGRAM všech účinkujících v sobotu 9. září v 19,30 hodin ve Velkém sále LH Thermal.
Nejvíce občanů i lázeňských hostů zřejmě osloví slavnostní krojované průvody. První z nich vyjde v sobotu v 16 hodin od GH Pupp k LH Thermal. Nedělní průvod vyjde v 10,00 hodin od LH Tehermal k Vřídelní kolonádě. Tečku za festivalovým programem v Karlových Varech udělá v neděli od 14 hodin Taneční veselice v Poštovním dvoře. Také letos uvidí festivalový program občané a návštěvníci města Lokte. Ve 14,30 začíná v přírodním amfiteátru pod hradem Loket Mezinárodní folklorní odpoledne v Lokti.
Pořadateli festivalu jsou Soubor písní a tanců Dyleň Karlovy Vary, Folklorní sdružení ČR a Obec Slováků v Čechách. Záštitu nad festivalem převzali Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje, Zdeněk Roubínek, primátor města Karlovy Vary a houslový virtuos Jaroslav Svěcený.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server www.borovice.cz.
Festival dále podporují Město Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko-německý fond budoucnosti, Město Loket, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, OSA - Ochranný svaz autorský a další sponzoři a přátelé.
Věřte, že určitě stojí za to Karlovy Vary ve dnech 7. - 10. září 2006 navštívit.

S využitím informací pořadatelů zpracoval Jiří Pokorný

Kontakt:
Lubor Hanka, ředitel festivalu
tel. 353 562 326, 724 085 824
E-mail: lubor.hanka@dylen.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.08.2006 v 17:03 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA