PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Setkání představitelů ČRo - FoS ČR

Tisková zpráva
Setkání představitelů ČRo- FoS ČR
Praha 30. 3. 2007
V budově Českého rozhlasu v Praze se včera uskutečnilo setkání představitelů Českého rozhlasu a Folklorního sdružení ČR na kterém hodnotili vzájemnou spolupráci v uplynulém roce. Za ČRo se setkání zúčastnili generální ředitel Václav Kasík, Josef Havel - výkonný ředitel ČRo, Ruzbeh Oweyssi - intendant regionálních studií, Filip Rožánek - Český rozhlas Online, René Zavoral - ředitel Odboru marketingu a PR a Zuzana Foglarová - marketing a PR.
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Za rozhlas (zleva) Ruzbeh Oweyssi, Filip Rožánek, Zdeněk Levý, Václav Kasík, Josef Havel, René Zavoral a Zuzana Foglarová
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Folklorní sdružení ČR bylo zastoupeno předsedou Zdeňkem Pšenicou, tajemníkem Jiřím Pokorným, koordinátorkou zahraničních styků Jarmilou Zorbičovou, šéfredaktorem Folkloru Oldřichem Koudelkou a Dušanem Macháčkem - místopředsedou mediální komise.
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Zástupci FoS ČR - Oldřich Koudelka, Jarmila Zorbičová, Dušan Macháček, Zdeněk Pšenica a Jiří Pokorný
Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Václav Kasík i Zdeněk Pšenica ocenili výbornou konkrétní spolupráci zejména při koncertech finalistů Zpěváčka i Slávika, na Národním folklorním plesu, MFF v Luhačovicích, MFF Pražský jarmark a řadě dalších folklorních akcí, na kterých je Český rozhlas často mezi hlavními partnery. Předseda FoS ČR hovořil o velmi dobré popularizaci folklorních akcí, lidových písní a melodií v řadě pořadů vysílaných regionálními stanicemi ČRo i o oblibě pořadu stanice Praha - Putování za folklórem. Ředitel ČRo pozitivně hodnotil informovanost o těchto pořadech v médiích Sdružení.
V neformální diskusi se hovořilo o dalších možnostech spolupráce - například při výměně informací na svých webovských stránkách, o využití stránek časopisu Folklor pro rozhovory s pracovníky rozhlasu, kteří připravují folklorní pořady, o možné účasti FoS ČR na rozhlasové soutěži Slavíci ve školní lavici. Aktuální je možnost rozšíření popularizace folkloru i jednotlivých souborů v novém pořadu "Společná regionální noc", který bude vysílán od začátku dubna denně mezi 22.00 až 5.00 hodinou na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

Dušan Macháček

Folklorní internetové rádio Českého rozhlasu
Setkání představitelů ČRo - FoS ČR
Zveřejněno 30.03.2007 v 00:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA