PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

JFoS spolupracovalo na XII. JFF Kovářov 2007

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo
na XII. jihočeském folklorním festivalu Kovářov 2007
Jihočeské folklorní sdružení rozvíjí spolupráci s rakouskými partnery a prohlubuje rozvoj projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko", který je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA.
Jihočeské folklorní sdružení
25. - 28. května proběhl XII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2007, další z akcí, na které kooperuje Jihočeské folklorní sdružení v rámci probíhajícího projektu rozvoje spolupráce s Dolním Rakouskem.
Na základě spolupráce Jihočeského folklorního sdružení a Volkskultur Niederösterreich byl na tuto akci delegován dětský folklorní soubor Kindertanzgruppe aus Krems-Stein. Hosté z Rakouska zahájili svůj pobyt na festivalu hned úvodním dnem 25. května a vystoupili v pořadu dětských souborů "Tancovala ryba s rakem". Na jevišti se představili společně s dalšími čtyřmi soubory, zejména dětskému publiku z Kovářova a okolí. Rakouský soubor měl tento den zajištěnu prohlídku nedalekého zámku Orlík, kde také krátce vystoupil. Po návratu ze zámku se členové Kindertanzgruppe zapojili do zábavného odpoledne v Kovářově, kde probíhaly řemeslné dílny, soutěže i diskotéka. Někteří dospělí členové souboru si vyzkoušeli i kovářské práce v řemeslné dílně s názvem "Kovářská hodinka".
26. května pokračoval festival Hlavním festivalovým dnem a hned od 10.30 hodin se uskutečnilo slavnostní uvítání vedoucích souborů a hostů na kovářovské radnici. Tohoto setkání se účastnili i zástupci Kindertanzgruppe aus Krems-Stein a měli možnost podiskutovat kromě dalšího i s 1. náměstkem ministra kultury ČR Jaromírem Talířem, ministryní školství, mládeže a tělovýchovy ČR Danou Kuchtovou nebo předsedou Folklorního sdružení Zdeňkem Pšenicou. Ostatní členové rakouského souboru ještě v dopoledních hodinách navštívili hrad Zvíkov, který se nachází 20 kilometrů od Kovářova.
Jihočeské folklorní sdružení
s Jaromírem Talířem
Po obědě byl Hlavní festivalový den zahájen slavnostním průvodem všech zúčastněných souborů, kde samozřejmě nechyběli ani hosté z Rakouska. Ti také průběhu odpoledne vystoupili v pořadu "Okénko hostů" a opět sklidili vřelý potlesk od diváků. V závěru programu proběhlo vzájemné předání dárků vedoucím souborů a také vřelé rozloučení s rakouskými hosty při společné písničce i tanci před kovářovskou radnicí.
Jihočeské folklorní sdružení
před průvodem
Z jihočeských folklorních souborů se představily:
Kovářovánek, Malý Kovářovan, Bárováček, Soumrak, Kovářovan, Doudleban, Libín, Písečan, Duha, Libín-S, Furiant, Javor.

Hosté festivalu:
Dětský folklorní soubor Ratíškovice z Moravy, Dětský soubor Kindertanzgruppe aus Krems-Stein z Rakouska, Folklorní soubor Ratíškovská Dolina z Moravy a Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna.
Chtěl bych velice ocenit uměleckou kvalitu vystoupení našich hostů z Rakouska, ale ještě více jejich vřelost a přátelsví, které rozdávali v průběhu festivalu. Děkuji a gratuluji také vedoucí celého souboru paní Wilfriede Emberger za tak skvělý kolektiv a samozřejmě i našemu partnerskému sdružení Volkskultur Niederösterreich za dosavadní spolupráci.
Jihočeské folklorní sdružení
momentky rakouského souboru
Jihočeské folklorní sdružení

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení

Jihočeské folklorní sdružení
Kovářov 3, 398 55 e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062 www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.05.2007 v 22:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA