PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

JFoS pořádalo další seminář v rámci projektu Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení pořádalo další seminář v rámci projektu
Vytvoření sítě jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko
V sobotu 23. června se uskutečnil v Krajské kanceláři Jihočeského folklorního sdružení v Kovářově seminář na téma Spolupráce společenských akcí projektu, který proběhl v rámci probíhajícího projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko".
Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Tento projekt je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA
Seminář zahájil předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch a seznámil přítomné s jednotlivými oblastmi spolupráce společenských akcí projektu. Přítomní zástupci folklorních souborů se shodli, že utváření sítě je na dobré úrovni a kooperace Jihočeského folklorního sdružení je velkým přínosem pro rozvoj zapojených akcí. Spolupráce s Dolním Rakouskem zaznamenala v uplynulém období velký posun a od začátku roku byly rakouské folklorní soubory hosty na dětské pěvecké soutěži Jihočeský zpěváček 2007, XII. jihočeském folklorním festivalu Kovářov 2007 a Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu. V současné době se připravuje účast přátel z Rakouska na VI. Jihočeské lidové slavnosti v Českých Budějovicích, XIII. Mezinárodním folklorním festivalu v Písku a dalších akcích. Neméně dúležitou skutečností je příprava jihočeských folklorních souborů na hostování v Rakousku, které je plánováno na měsíce srpen, září a říjen.
Předseda JFoS Milan Škoch se velice pochvalě vyjádřil o spolupráci se zahraničním partnerem projektu Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH, s jehož zástupci je plánován další seminář již 25. června v Českých Budějovicích, kde budou jeho účastníci projednávat průběh uvedeného projektu.
Lidové písně, tance, zvyky a kroje neodmyslitelně patří k našemu kulturnímu dědictví a proto je třeba pečovat o jejich uchování. Soubory Jihočeského folklorního sdružení udržují a rozvíjejí tradice svých národopisných oblastí na území celého Jihočeského kraje ( Blata, Doudlebsko, Prácheňsko, Kozácko, Pošumaví ). Tyto soubory mají ve svých řadách členy všech věkových kategorií, počínaje dětmi předškolního věku a konče seniory.

Uvedený projekt je zahájením spolupráce na poli folkloru mezi Jihočeským krajem a Dolním Rakouskem na institucionální úrovni. Jeho realizace by měla tuto spolupráci povznést na vysokou odbornou a věcnou úroveň. Hlavním všeobecným cílem projektu je založit funkční síť přeshraničních struktur lidových folklorních tradic, hudebních souborů a festivalů. Podpořit zájem o udržení a rozvoj těchto lidových tradic a založit profesionální strukturu organizační a koordinační složky Jihočeského folklorního sdružení, která by zajistila spoluorganizaci akcí a festivalů. Projekt nabízí vzájemnou výměnu jihočeských a rakouských souborů v rámci pořádání kulturních akcí na obou stranách hranice a vytváří síť společenských akcí.
Účastníci semináře:
Jan Hattan, folklorní soubor Libín
Alena Hattanová, folklorní soubor Libín
Mirka Dürnfelderová, národopisný soubor Doudleban
Pavla Škochová, folklorní soubor Malý Kovářovan
Kateřina Holá, Prácheňský soubor písní a tanců
Božena Kolorosová, folklorní soubor Kovářovan
Milan Škoch, předseda JFoS
momentky ze semináře
momentky ze semináře
momentky ze semináře

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení

Jihočeské folklorní sdružení
Kovářov 3. 398 55
Tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.jfos.cz

Partner projektu
Volkskultur Niederösterreich Betriebs GmbH
Schlossplatz 1, Atzenbrugg 3452

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.06.2007 v 13:11 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA