PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Pozvání na Vánoce na Horácku s Vysočanem

Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava - vánoční pořady
Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava pořádá krásné vánoční pořady. Přinášíme Vám ještě ohlédnutí slovem i ve fotografiích za Vánocemi 2006 a již nyní Vás zveme na Vánoční pořad chystaný na 22. prosince 2007.
2006
Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava pořádal na Masarykově náměstí v Jihlavě dne 22.12.2006 od 16.00 do 17.00 hod vánoční pořad "Já bych rád k Betlému"
Pásmo lidových koled z Horácka, tanců a vánočních říkadel v podání folklorních souborů Vysočan, Dřeváček a Jeřabinka. Scénář a režie Jan Havel, vedoucí souboru Vysočan. Pořad byl vlastně průřezem adventních zvyků a tanečním zpracováním lidových řemesel. Závěr patřil příchodu tří králů a po jejich vystoupení, kdy vedle zpěvů také komunikují s pomyslným Herodem, přicházejí do Betléma plného živých betlémských postaviček, které přidávali postupně po jednotlivých výstupech a předávají Ježíškovi své dary, byly zazpívány známé koledy. Pořad byl vytvořen na žádost Statutárního města Jihlava a realizován jako důstojné završení vánočních pořadů na Masarykově náměstí v Jihlavě. Prostor kolem jeviště byl neprodyšně uzavřen stovkami diváků, kteří chtěli společně s Vysočanem prožít atmosféru vystoupení, které je určitě přeneslo do biblického prostředí zrození Krista se vším, co si lidé přimysleli a čím si příběh zpříjemnili.. Na závěr pořadu zazpívali účinkující za doprovodu muziky Vysočanu (bohužel na CD, protože počasí nedovolilo hru venku na hudební nástroje) nejznámější koledy z Horácka, které s námi zpívali i diváci. Slzy v očích některých starších diváků a úsměv dětí byl mimořádnou odměnou všem účinkujícím, kteří měli problémy s přídavky, protože měli připraven pouze jeden.
Vánoce 206
Vánoce 206
2006
2006
2006
2006
2006
Vánoce na Horácku s Vysočanem
Pořad Vánoce na Horácku s Vysočanem se uskuteční 22.12.2007 na Masarykově náměstí v Jihlavě v 16.00 hodin a bude to průřez adventních zvyků, řemesel, které Vysočan nacvičuje nové a určitě opět nebude chybět živý Betlém. V pořadu vystoupí soubory Vysočan, Jeřabinky a Dřeváček. Režie a scénář Jan Havel vedoucí souboru Vysočan.
Srdečně všechny zveme.

Jan Havel
Vedoucí Vysočanu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

24.11.2007 v 10:10Rachile Wocnová

Je to strašná hovadina to co tady máte vůbec se to nehodí na referát do školi.


Zveřejněno 01.07.2007 v 20:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA