PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

JFoS spolupracovalo na MFF Písek 2007

Tisková zpráva
Jihočeské folklorní sdružení spolupracovalo na Mezinárodním folklorním festivalu Písek 2007
Jihočeské folklorní sdružení rozvíjí spolupráci s rakouskými partnery a prohlubuje rozvoj projektu "Vytvoření sítě Jihočeského folklorního sdružení v návaznosti na Dolní Rakousko", který je spolufinancován z prostředků EU v rámci programu INTERREG IIIA.
EU v rámci programu INTERREG IIIA
Ve dnech 15. - 19. srpna 2007 proběhl v městě Písku Mezinárodní folklorní festival za účasti souborů z České republiky a zahraničních hostů, mezi kterými nechyběly dokonce dva soubory z Dolního Rakouska. Dolnorakouské lidové umění se zde mohlo prezentovat na základě probíhajícího projektu JFoS a podle vyjádření hlavních pořadatelů festivalu byli diváci i vystupující velice spokojeni.
Zástupci rakouského souboru při uvítání starostou města Písku
Zástupci rakouského souboru při uvítání starostou města Písku
Rakouská dechovka na jevišti
Rakouská dechovka na jevišti
Vyjádření ředitele festivalu Pavla Brůžka:
"V rámci projektu k nám přijely 2 skupiny z Dolního Rakouska - dechovka Musikkapelle Mauer a taneční soubor Volkstanzgruppe Mank. Dechovka dorazila v silném obsazení 43 osob, taneční soubor měl 28 členů včetně akordeonového hudebního doprovodu. Obě skupiny byly v Písku sice jen na víkend, ale za tu dobu toho hodně stihly: v sobotu dopoledne průvod městem, dechovka ještě týž den odpoledne zahrála 2 promenádní koncerty - první krátce po poledni v Palackého sadech a druhý v podvečer na městském ostrově - oba byly vřele přijaty publikem a měly krásnou a příjemnou atmosféru. Mezitím v sobotním odpoledním galaprogramu vystoupila taneční skupina Mank.
V neděli dopoledne dechový orchestr zahrál starším spoluobčanům v domově důchodců v Drhovli a taneční soubor potěšil stejným způsobem obyvatele domova důchodců Obora u písecké nemocnice. Tanečníci se ještě zúčastnili odpoledního rozlučkového programu na městském ostrově.
Všechna vystoupení našich rakouských hostů byla kladně přijata diváky, účinkující byli velmi spontánní a rozhodně byli oživením programu píseckého folklorního festivalu. Do posledního okamžiku jsme netušili, jak bude znít dechovka Mauer, ale jejich zvuk byl správně řízný, repertoár velmi vhodně a citlivě sestavený a umělecká úroveň orchestru byla vynikající. Moc sympatické je, že oba zúčastněné soubory přivezly velké množství mladých členů, což zaslouží velkou pochvalu pro jejich vedoucí za úsilí o pokračování tradic jejich domovského regionu".
"S vedoucími obou souborů jsem mluvil a ptal jsem se na jejich dojmy z píseckého festivalu a jako organizátora mě rozhodně potěšilo jejich velmi kladné hodnocení pobytu v Písku i festivalu jako takového. Doufejme, že jim budeme moci v budoucnosti oplatit jejich příjemnou návštěvu na některé ze slavností v jejich regionu".
Věřím, že spolupráce JFoS a Dolního Rakouska bude pokračovat a dále umožňovat setkávání na kulturních akcích a dalších vzájemných aktivitách.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 03.09.2007 v 23:55 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA