PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mezinárodní folklorní festival v Českém Krumlově

Festival probíhá v rámci Svatováclavských slavností na náměstí Svornosti v sobotu 29. září 2007
Českokrumlovský folklórní festival se zatím nemůže pochlubit příliš dlouhou tradicí, je to festival, který se poprvé uskutečnil v roce 2002. V prvních pěti letech se festival zaměřoval pouze na české soubory. Od roku 2007 se festivalu účastní i soubory ze zahraničí. Pořadatelé tohoto setkávání folklórních souborů se rozhodli, že festival bude zaměřen na soubory dětské. Je to především z toho důvodu, že v Českém Krumlově pracuje již od roku 1975 dětský folklórní soubor Jitřenka.
Organizátoři se snaží o pestrost festivalového programu, a tak zvou na českokrumlovské setkání soubory nejen z blízkého okolí, ale i z Moravy a z ciziny.
Festival probíhá v rámci Svatováclavských slavností, a proto je možné se v době probíhajícího festivalu setkat v Českém Krumlově s nejrůznějšími tradičními řemesly a lidovými umělci, kteří prezentují své výrobky přímo na náměstí Svornosti, kde je také hlavní pódium, na němž probíhá festivalový program.
Český Krumlov je město s velmi bohatým celoročním kulturním programem. Zdá se, že i právě folklór si začíná v podobě festivalu budovat ve městě své místo.
Festival má vždy jednu hlavní scénu a jednu scénu vedlejší. Hlavní program probíhá každoročně v sobotu na náměstí Svornosti, vedlejší scéna je na nejrůznějších místech historické části města. V roce 2007 se program rozšířil i o akci "Roztančené město" ve večerních pátečních hodinách.
Zapojit do naší akce se také podařilo Klub českých turistů. Turisté pořádají v okolí Českého Krumlova své turistické pochody, jež zakončují na českokrumlovském náměstí, a tak rozšiřují řady diváků sledujících program festivalu.
PROGRAM
Náměstí Svornosti

10,00-10,20 Jitřenka
10,30-10,50 Úsviťáček
11,00-11,20 Ovečky
11,30-11,50 Krakowiak

12,45-13,05 Perníček
13,15-13,45 Jitřenka
14,00-14,30 Ovečky
14,40-15,10 Úsviťáček
15,20-15,50 Perníček
16,00-16,30 Krakowiak


Pivovarská zahrada

13,00-13,10 Ovečky
13,15-13,25 Krakowiak
13,30-13,40 Perníček
13,45-13,55 Úsviťáček
14,00-14,10 Jitřenka
Jitřenka, dětský folklorní soubor
2006
Český Krumlov
Město Český Krumlov je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. V historickém centru najdete velké množství památkově chráněných objektů, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice a jedno z nejzachovalejších barokních divadel na světě.

Doba největšího rozkvětu je spjata s vládou šlechtického rodu Rožmberků, kteří na Českém Krumlově sídlili. Rožmberkové dali městu jedinečný a neopakovatelný renesanční charakter. I další dva významné rody, jež Český Krumlov vlastnily, utvářely charakter tohoto malebného města. Za Eggenberků bylo mimo jiné postaveno barokní divadlo a přebudována zámecká zahrada, za Schwarzenberků získalo město barokní podobu.. Kdekoliv se v historické části města zastavíte, dýchne na vás tajemno a kouzlo minulosti.
Město Český Krumlov nabízí svým návštěvníkům bohatý kulturní program v jakémkoliv ročním období. Ve městě můžete navštívit nejrůznější galerie, muzea nebo otáčivé hlediště.
Státní hrad a zámek
Českokrumlovský hrad a zámek je druhým nejrozsáhlejším komplexem v České republice. Původně gotický hrad ze 13. století byl rozšířen ve 14. století a v 16. století renesančně přestavěn. V 17. a v 18. století byly provedeny barokní a rokokové úpravy. Za vlády posledních Rožmberků byly do Českého Krumlova dovezeni medvědi, kteří jsou zde chováni dodnes. Pozoruhodné je i barokní divadlo, jež je díky své zachovalosti ojedinělou evropskou památkou.
Tipy na výlet do okolí
Holešovice
Hrad Rožmberk nad Vltavou
Dívčí Kámen
Zámek Hluboká nad Vltavou
Klášter Zlatá Koruna
Hvězdárna Kleť
Vyšší Brod
Památník Adalberta Stiftera v Horní Plané
Ubytování a stravování
Je těžké doporučit hostům Českého Krumlova nějaké ubytovací nebo stravovací zařízení. Český Krumlov je připraven nabídnout návštěvníkům ve zhruba 200 hotelech, penzionech, privátech i hostelech a více než 130 restauracích to, co odpovídá jejich představám.

Vlasta Dvořáková
ředitelka festivalu

V Domkách 85
38232 Velešín
tel. 608104011
dvlasta@centrum.cz

Termín festivalu v roce 2008: 26. -28. září.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.09.2007 v 14:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA