PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mezinárodní folklorní festival v Českém Krumlově 2008

Tisková zpráva 26. a 28. září 2008 - Mezinárodní folklorní festival v Českém Krumlově
Město Český Krumlov je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Kromě nepřeberného množství historických památek nabízí svým návštěvníkům i bohatý kulturní program v jakémkoli ročním období. Do stálé kulturní nabídky se od roku 2002 začlenil i folklor v podobě folklorního festivalu. V prvních pěti letech se českokrumlovský festival zaměřoval pouze na české soubory, od loňského roku se festivalu účastní i soubory ze zahraničí. Pořadatelé tohoto setkávání folklorních souborů se rozhodli, že bude patřit dětským souborům, především pro dlouholetou tradici místního dětského folklorního souboru Jitřenka, který v Českém Krumlově pracuje od roku 1975.
Mezinárodní folklorní festival Český Krumlov probíhá ve dnech 26. a 27. září, v době Svatováclavských slavností. Účastníci festivalu oživí svým tanečním uměním ulice a zákoutí historického centra města již v pátečních večerních hodinách. Dějištěm přehlídky folkloru nazvané "Roztančené město" bude například II. nádvoří Státního hradu a zámku Český Krumlov, atrium Hotelu Růže, prostranství před Hotelem Belevue, před Café Veneti, Široká ulice či na Ostrově. Hlavní scéna festivalu je na náměstí Svornosti, kde se po celou sobotu od rána do večera budou střídat pozvané soubory. Na letošní festival přijede Turiec ze Slovenska, Krušpánek a Kanafaska z Velké Bystřice, Bárováček z Českých Budějovic a vystoupí místní soubory Jitřenka a Růže. A protože je festival součástí Svatováclavských slav, setkají se jeho návštěvníci v Českém Krumlově i s pouličními divadelníky a muzikanty, místní hospůdky a restaurace nabídnou tradiční dobovou kuchyni a náměstí se promění v dějiště staročeského jarmarku.

Mezinárodní folklorní festival pořádají Dům dětí a mládeže Český Krumlov, folklorní soubor Růže a Folklorní sdružení ČR za podpory města Český Krumlov a Krajského úřadu Jihočeského kraje. Záštitu nad festivalem přijali senátor Tomáš Jirsa, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vítězslav Jandák a hlavní hygienik ČR Michael Vít. Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa a Informační server www.borovice.cz. Slavnosti podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, OSA a další.
Kontakt:
Vlasta Dvořáková, ředitelka festivalu
Tel. 608 104 011
e-mail: dvlasta@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.09.2008 v 12:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA