PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Pražské muziky rozdávaly radost

Druhá listopadová sobota v KD Vltavská patřila tradičnímu Setkání lidových muzik.
Druhá listopadová sobota v KD Vltavská patřila tradičnímu Setkání lidových muzik. Již od dopoledních hodin probíhaly zkoušky dětských muzikantů a zpěváčků, kteří se představili publiku hodinu po poledni. V rámci III. Setkání dětských lidových muzik, které zahájili předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica a ředitel Setkání Josef Harčarik, se představilo pět muzik z Prahy, jedna z Řevnic a Dětská cimbálová muzika Kornička z Trenčína. A bylo to představení opravdu výborné. Vedle již mladých muzikantských a zpěváckých " mazáků", z nichž mnozí mají zkušenosti i ze zahraničních zájezdů, zde hrály, zpívaly a tancovaly děti předškolního věku, z nichž některé vystupovaly na velkém jevišti poprvé. Z pražských souborů se představily dětské lidové muziky HÁJÍČEK, MODŘENEC, OSMINKA, MALÁ MUZIKA a cimbálová muzika KOLÍČEK. Z Řevnic přijela muzika NOTIČKY. Zpestřením a velkým zážitkem bylo vystoupení muzikantů a malých zpěvaček ze slovenského souboru KORNIČKA.
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Jsem přesvědčen, že mnozí dospělí, kteří lámou hůl nad naší nejmladší generací, by po shlédnutí vystoupení všech dětských muzik, umění, nadšení, optimismu, hravosti nejmladších i těch starších dětí by svůj názor změnili.
Po dětských muzikantech nastoupily na Vltavské jeviště dospělé lidové muziky na svém již
24.setkání, které mělo motto "Co roste a urodilo se na naší zahrádce". Čtyřhodinový program zahájila muzika souboru Kytice s jihočeskou milostnou V té naší zahrádce. Cimbálová muzika ŽANDÁR ze Slováckého krúžku v Praze mimo jiné zazpívala Čí to lúčka nekosená, ženský sbor MALÉ ČESKÉ MUZIKY Jiřího Pospíšila zaujal písní Hlásání žneček.
Na začátku vystoupení Valašské cimbálové muziky DOLINA, popřála za všechny účinkující i diváky moderátorka koncertu Romana Pacáková k osmdesátým narozeninám primáši ing. Maxovi. Muzika, která byla účastníkem všech ročníků Setkání, začala své vystoupení písní Nesejú, neořú. Muzika a sbor souboru GAUDAMUS překvapil koncipovaným pásmem Řečí květin o lásce i nelásce.
Pořadatelé využili hostování slovenských muzikantů a zpěvaček z KORNIČKY i pro vystoupení mezi "dospělými". Trenčínští u diváků ohromně zabodovali písněmi a melodiemi z Myjavy a okolí.
VYCPÁLKOVCI představili svůj vtipný program pod názvem "Kůň z Vycpálkovské zahrádky"
CIMBÁLOVÁ MUZIKA Jiřího Janouška rovněž překvapila "hostováním" mladých exotických muzikantek v červených šátcích pod vedením brilantní houslové sólistky Markéty Janouškové.
A jako obvykle, na závěr si všichni muzikanti, zpěváci a diváci společně zazpívali Ach synku, synku a další čtyři písničky.
Večerního a nočního neoficiálního programu pod názvem KASACÍ se aktivně zúčastnili všichni účinkující a mnozí návštěvníci Setkání. Těšíme se všichni na jubilejní 25. ročník v roce 2008.
XXIV. SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK a III. SETKÁNÍ DĚTSKÝCH MUZIK pořádal soubor KYTICE a Folkorní sdružení ČR pod záštitou Lucie Talmanové, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR a za finančního přispění Městské části Praha 7.

Dušan Macháček

Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha
Setkání lidových muzik, Praha

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 12.11.2007 v 18:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA