PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Vánoční zpívání v kovářovské škole posedmé

Tisková zpráva...
pěvecká soutěž Vánoční zpívání
V základní škole v Kovářově se uskutečnil ve čtvrtek 20. prosince již 7. ročník pěvecké soutěže "Vánoční zpívání", kterou již tradičně organizuje paní učitelka Pavla Škochová ve spolupráci se základní školou a Jihočeským folklorním souborem Kovářovan.
V odpoledních hodinách se sešli ve 3. třídě soutěžící i diváci, aby opět po roce mohlo začít klání ve zpěvu vánočních písní. Celý program zahájili členové dětského folklorního souboru Kovářovánek koledou Sem, sem, sem pastýři a poté všichni přítomní společně zanotovali Jak jsi krásné neviňátko. Po rozlosování pořadí soutěžících se před porotou i diváky střídali jednotliví zpěváčci se svými připravenými koledami.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
zahájení, Kovářovánek
"Dospělácko-dětská" porota hodnotila každý výkon body a po odzpívání všech se sčítalo a sčítalo. Třetí místo vyzpíval Karel Jan Víšek ze 3. třídy, na druhém skončila Eva Košková ze 3. třídy a zlatou příčku obsadila žákyně 2. třídy Kateřina Kuchtová.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
účastníci soutěže
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
Vítězové 3. místo Karel Jan Víšek, 2. místo Eva Košková, 1. místo Kateřina Kuchtová
Všichni zpěváčci obdrželi upomínky na letošní ročník Vánočního zpívání a než se začalo soutěžit, zahrála paní učitelka Pavla Škochová několik písniček na dudy, což děti velice uvítaly a se zájmem si následně hladily vyřezávanou kozlí hlavičku tohoto starodávného hudebního nástroje.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
sólo na dudy
V další části programu se soutěžilo ve skládání z papíru, obkreslování, vystřihování a malování jihočeského kapra a nechyběla ani závěrečná diskotéka, při které byli malí tanečníci za originální pohybové kreace odměňováni barevnými lentilkami od dospělých členů poroty. Vánoční zpívání skončilo před 15 hodinou a každý účastník letošního ročníku si při odchodu domů odnášel kromě zážitků i sladké kousky vánočního cukroví.
Kovářovánek, dětský foklorní soubor
diskotéka
Cílem Vánočního zpívání je podnítit rozvoj dětského pěveckého projevu a motivovat děti k zapojení do kovářovských folklorních souborů. Tento záměr se daří naplňovat, o čemž svědčí každoroční účast ze strany malých zpěváků a nebylo tomu jinak ani při letošní soutěži, které se zúčastnilo 16 soutěžících. Mnozí z nich se i díky Vánočnímu zpívání stali členy folklorních souborů.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.12.2007 v 23:10 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA