PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Časopis Folklor 1/2008

Vyšlo první číslo XIX. ročníku časopisu Folklor
Časopis Folklor
Titulní list Folkloru 1/2008
Na sklonku loňského roku se ke čtenářům dostalo první číslo devatenáctého ročníku časopisu Folklor. Bezesporu jste si již v uplynulých dvanácti měsících všichni zvykli na jeho měsíční periodicitu, nyní však možná budete překvapeni novou grafickou a částečně i obsahovou podobou, o které na svém posledním jednání rozhodla redakční rada časopisu. Dochází také k určité změně pořadí jednotlivých rubrik.
Úvodní slovo prvního čísla roku 2008 patří prvnímu místopředsedovi FoSu Ladislavu Michálkovi a jeho zamymšlení nad blížícím se XI. ročníkem Národního krojového plesu ve Žďáru nad Sázavou, kde tradičně začíná nová folklorní sezona. V rubrice Foto měsíce představujeme tvorbu českobudějovické fotografky Annu Gebeltové, naší stálé spolupracovnice. Za první regionální valnou hromadou se podíváme do Kovářova, což nám připomene, že letošní rok je rokem volební valné hromady našeho Sdružení. Reportáže nás zavedou za jedněmi z posledních loňských festivalů - pražským Setkáním lidových muzik a východočeskými Tradicemi Evropy. Narozeninový dort ochutnáme společně s členy folklorního souboru Dyleň, který si v karlovarském divadle připomenul své padesáté narozeniny. Na slovíčko pohovoříme s držiteli Ceny Mateja Hrebendu za přínos česko-slovenské vzájemnosti - Olgou Kalčíkovou a Štefanem Zimou. Představíme vám akademického malíře Václava Nasvětila, pozveme na veletrh cestovního ruchu do Brna, ale také si připomeneme, že se opět o slovo hlásí letošní Zpěváčci. Samozřejmě nemůže chybět pozvání na Národní krojový ples a představení Folklorního sdružení Opavského Slezska, které má nad letošním plesem programovou záštitu.

redakce

Časopis Folklor
Obálka Folkloru 1/2008
DALŠÍ INFORMACE: Časopis Folklor
Zveřejněno 02.01.2008 v 21:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA