PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Profilové CD JFoS je již na světě

Tisková zpráva
Profilové CD Jihočeského folklorního sdružení je již na světě
Pro milovníky jihočeské lidové písničky je připraveno Profilové CD Jihočeského folklorního sdružení s názvem "Ještě jednou mně zahrajte". Tento hudební nosič byl vydán za spolupráce Českého rozhlasu České Budějovice, Jihočeského folklorního sdružení, Kubešova hudebního vydavatelství za finanční podpory Jaderné elektrárny Temelín. Na CD se prezentuje deset členských folklorních souborů JFoS a také nejúspěšnější zpěváci z dětské pěvecké soutěže "Jihočeský zpěváček".
Cílem Jihočeského folklorního sdružení je přispívat k rozvoji lidové kultury na jihu Čech a tomu úsilí jistě napomůže hudební nosič, jenž poprvé v historii a v takovém rozsahu předkládá společný hudební a pěvecký projev tolika jihočeských folklorních souborů.
Děkuji souborům Prácheňáček, Bárováček, Furiant, Blaťácký soubor, Soběslavská chasa mladá, Písečan, Javor, Doudleban, Duha, Kovářovan i zlatým jihočeským zpěváčkům za spolupráci a mé díky patří i všem partnerům, kteří se podíleli na vytvoření Profilovém CD Jihočeského folklorního sdružení. Věřím, že i v dalších letech připravíme společně další zajímavý projekt.
Z úvodního slova Mgr. Zdeňka Voráče, redaktora Českého rozhlasu České Budějovice cituji:
" Ještě jednou mně zahrajte...

...a ještě dvakrát, třikrát, hodněkrát, protože se mi vaše muzika líbí!
Takové ocenění přijímá s povděkem každý, kdo jednou okusil lidový muzikantský chlebíček. A že nás je v jižních Čechách - bohudíky! - stále hodně, dokazuje album, jehož obal právě držíte v ruce. První písničky již možná znějí z vašeho přehrávače, třeba už si s lidovými zpěváky notujete... To je dobře, zpívejte a radujte se, protože hlavní touhou tvůrců tohoto hudebního nosiče je potěšit posluchače, milovníky lidových jihočeských písniček. Jihočeský folklor se zde představuje v zatím největší šíři. Seznámíte se jak s dětskými a mládežnickými soubory (Prácheňáček, Bárováček), tak se zkušenými tělesy, která těší milovníky lidové písně již desítky let. Poslechnout si můžete i netradiční pojetí folklóru. Zazpívají vám také vítězové soutěže Jihočeský zpěváček Eva Dvořáková, členka souboru Kovářovan (zvítězila v letech 2004 a 2006) a Lukáš Přib, člen souboru Písečan (vyhrál v letech 2005 a 2007).
Album shrnuje práci deseti jihočeských folklórních souborů za posledních deset let. Některé nahrávky vznikly v profesionálním studiu, jiné takříkajíc "na koleně" - proto je technická i interpretační kvalita snímků rozdílná. Ale zápal, se kterým se členové souborů po své práci či jiných povinnostech lidové kultuře věnují, si zaslouží podporu a ocenění. Pro Jihočeské folklorní sdružení a Český rozhlas České Budějovice je toto album dalším vědrem živé vody čerpané z bezedné studnice jihočeské lidové kultury".
Křest CD "Ještě jednou mně zahrajte" je plánován v průběhu XI. reprezentačního Národního krojového plesu ve Žďáru nad Sázavou 2. února 2008.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení
Kovářov3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062
www.jfos.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.01.2008 v 22:52 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA