PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ZPĚVÁČCI - VIII. ročník celostátní přehlídky dětských sólových zpěváčků lidových písní

11. až 12. května 2002 - Velké Losiny
Ve dnech 11. až 12. května 2002 se již tradičně uskuteční VIII. ročník celostátní přehlídky dětských sólových zpěváčků lidových písní Zpěváčci ve Velkých Losinách. Hlavním pořadatelem akce je Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Českým rozhlasem, obcí a lázněmi Velké Losiny, Olomouckým krajem a Hanáckým folklorním sdružením. Záštitu nad přehlídkou již tradičně přebírá mistr Peter Dvorský a senátor P ČR Adolf Jílek a hejtman Olomouckého kraje Jan Březina.
Přehlídky se zúčastní 50 nejlepších dětských amatérských zpěváčků z České republiky (výběrovými koly však projde na 5.000 dětí) a dále hosté ze Slovenska - vítězové obdobné soutěže Slávik, nad níž má patronát také Peter Dvorský), ale i pozvaní dětští reprezentanti Maďarska, Německa, Polska a Rakouska. Předpoládá se, že finalisty budou doprovázet tři vybrané lidové hudby (jedna interprety českých písní, druhá zástupce severomoravských regionů a třetí reprezentanty jižní Moravy - Slovácka). Odborná porota vyhodnotí prvních deset nejlepších zpěváčků.
O tradičně vysoké úrovni celostátní přehlídky svědčí i pravidelný zájem Českého rozhlasu, který jako spolupořadatel zabezpečuje i ozvučení, alé také Slovenského rozhlasu o živé nahrávky z celé akce, které jsou pak využívány v jejich vysílání po celý rok.
Vyvrcholením akcí, zaštiťovaných mistrem Dvorským, tedy českých Zpěváčků a slovenského Slávika v roce 2002, bude 21. září v Kongresovém centru II. společný česko-slovenský gala koncert Zpěváček - Slávik, nad nímž společenskou záštitu převezme senátor Ivan Havlíček. Tohoto galakoncertu se zúčastní jako host také houslový virtuóz Pavel Šporcl a 7 nejlepších účastníků přehlídky Zpěváčci 2002 ve Velkých Losinách, 7 vítězů slovenské celostátní přehlídky Slávik 2002 a děti smluvních partnerů Folklorního sdružení České republiky z Maďarska, Německa, Polska a Rakouska. Tentokrát děti doprovodí profesionální hudební tělesa Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ Brno a Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu. Z tohoto gala koncertu bude pořízena ve spolupráci s Českým rozhlasem veřejná nahrávka ( I. společný gala koncert Zpěváček - Slávik se uskutečnil v loňském roce 23. září 2001 v Bratislavě, veřejnou nahrávku zabezpečoval Slovenský rozhlas).
Následující den 22. září 2002, také v Kongresovém centru, naváže na gala koncert Zpěváčků samostatný koncert Petra Dvorského, na který si mistr přizve jako hosty vedle Pavla Šporcla pěvkyni Evu Urbanovou, a také ty nejlepší z nejlepších z gala koncertu Zpěváček - Slávik 2002.

Platnost obrázku vypršela.

zleva: Štefan Zima, Zdeněk Pšenica, Peter Dvorský

Platnost obrázku vypršela.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 04.03.2002 v 13:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA