PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

29. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou"
19. až 22. června 2003 - Lázně Bělohrad

TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 19. až 22. června pořádají Folklorní sdružení České republiky, KÚ Královéhradecký, Město Lázně Bělohrad, Sdružení přátel folklorního souboru Hořeňák ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, MěKS Lázně Bělohrad a Annenské státní lázně a.s., pod záštitou ministra životního prostředí Libora Ambrozka a hejtmana Královehradeckého kraje Pavla Bradíka, 29. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou".
Tardičních národopisných slavností se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Hořeňák a Hořeňáček také soubory Čtyřlístek z Nového Strašecí, Olešnice z Dolnoplaz, Šarvanci z Prahy, Rusovjan z Rusavy a Vysočánek z Hlinska.
Ze zahraničí byly na slavnosti pozvány folklorní soubory Kachiary z Jakutska, Collegium folklorum z Jugoslávie, Jakatěrinburgu z Ruska a Omilos Ereunon-Pilion z Řecka.
Program festivalu již tradičně zahrnuje výchovný koncert pro základní školu Lázně Bělohrad, vystoupení v lázeňském areálu, animovaná vystoupení v zámeckém parku, večerní pořad lidových hudeb na zámeckém nádvoří, mši svatou, při níž bude požehnáno městkým praporům i praporu souboru Hořeňák, celebrovanou pod širým nebem před Fričovým muzeem a samozřejmě propagační akce zahraničních souborů v blízkém Miletíně, Horní Nové Vsi, Mlázovicích i v Peci pod Sněžkou. K vrcholům slavností bude patřit IV. ročník taneční soutěže o pohár předsedy FoS ČR "Polka Rallye", který se uskuteční v sobotu 21. června 2003 ve 14:00 hod. před bělohradským zámkem, a hlavní program festivalu s názvem Muzikanti hrajte, který proběhne jako obvykle v přírodním amfiteátru v Bažantnici v neděli 22. června 2003 ve 14:00 hod. Galaprogramu bude hodinu před tím předcházet průvod všech zúčastněných souborů městem.
Pořadatelé festivalu však nezapomněli ani na milovníky turistického sportu. Při příležitosti slavností je pro ně v sobotu 21. června 2003 připraven pochod krásným Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem" s trasami o délce 16, 27, 38 a 50 km. Turistický pochod bude odstartován v časných ranních hodinách u CK HOŠKA- TOUR.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Sklárny Bydžov a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička,
5. června 2003
Folklorní sdružení České republiky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2003 v 09:02 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA