PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

TŘEBÍČSKÉ BRAMBOROBRANÍ již po páté

Městské kulturní středisko v Třebíči bude pořádat v sobotu 20. září 2003 na Karlově náměstí již pátý ročník folklórního festivalu TŘEBÍČSKÉ BRAMBOROBRANÍ.
Na celodenním festivalu proběhne přehlídka folklórních souborů - dětských i dospělých -z oblasti Horácka i hostujících souborů z jiných oblastí. Na Karlově náměstí, kde budou soubory vystupovat, je zároveň pořádán jarmark lidových řemesel, na kterém tvůrci budou prezentovat svoje výrobky ( síťování, keramika, paličkování, řezbářské práce atd. )
Dopolední blok festivalu zahájí v 10 hod. soubor Bajdyš z Třebíče se souborem Kalina z Humenného, po nich budou následovat dětské soubory Rozmarýnek ZŠ Benešova Třebíč, Horáček ZŠ Lesonice, Okřešánek ZŠ Okříšky, Bajdyšek z Třebíče a Kuřátka z Chrudimi.

Odpoledne se představí Velen z Boskovic, Vysočan z Jihlavy, Kohoutek Chrudim, Vonička z Havířova, Kalina Humenné, Bajdyš Třebíč.

Jako host festivalu vystoupí jediná česká smyčcová rocková kapela Pod Černý vrch, která se představila na letošním etnickém festivalu Třebíčský zvonek, kde nadělila posluchačům nevšední hudební zážitek.

Návštěvníci se mohou těšit na stylové občerstvení z brambor jako jsou bramboráky, hranolky, bramborové krokety aj., které připraví studenti třebíčské SOŠ obchodu a služeb. Jako již tradičně budou třebíčští radní podávat zájemcům bramborovou polévku. Pod dohledem pracovnic DDM Domek Třebíč proběhnou hry a soutěže pro nejmenší návštěvníky.

jh

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Třebíč
Zveřejněno 05.09.2003 v 18:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA