PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ONDRÁŠ slaví své abrahámoviny

V letošním roce se Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ Brno (dříve Vojenský soubor písní a tanců JÁNOŠÍK) dožívá 50ti let od svého založení.
Oslavy tohoto kulatého výročí vedení souboru ONDRÁŠ tentokrát nenaplánovalo "pouze" na jeden jediný víkend v roce, stejně jako tomu bylo před pěti lety při oslavách 45. výročí. Své abrahámoviny budou Ondráši slavit v průběhu celého jubilejního roku 2004, respektive právě slavit začali. Tou první akcí, kde byly oslavy 50. výročí oficiálně zahájeny, byl X. reprezentační ples Folklorního sdružení Jánošík Brno a VUS ONDRÁŠ Brno. V těchto dnech se však už soubor (mimo jiné) pilně připravuje na další slavnostní akce a pořady, které se budou konat u příležitosti zmiňovaných oslav.
Příznivci a fandové tohoto souboru se mohou těšit na velké vzpomínkové pořady, které proběhnou v Rožnově pod Radhoštěm v rámci MAFF Rožnovská valaška (amfiteátr Na stráni). V pátek večer 11. 6. 2004 se uskuteční hudební vzpomínkový koncert "Žijí v písni" a v sobotu odpoledne 12. 6. 2004 na něj naváže celosouborové vzpomínkové představení "Naše korene - Naše kořeny". V rámci těchto dvou pořadů se bude především vzpomínat na uplynulých 50 let života souboru. Proto bude vedle současných členů ONDRÁŠE vystupovat v Rožnově i celá řada bývalých tanečníků, muzikantů i zpěváků - bývalých členů VSPT JÁNOŠÍK nebo VUS ONDRÁŠ Brno.
Již dnes se také můžete těšit na slavnostní zářijové premiéry souboru ONDRÁŠ, jejichž místem konání bude Mahenovo a Janáčkovo divadlo v Brně. V duchu oslav se ponese i letošní VII. ročník cyklu letních folklorních večerů F SCÉNA 2004, který se bude konat rovněž v Brně, a to v termínu od 24. června do 24. července 2004.
Více informací týkajících se ondrášovských abrahámovin naleznete v příštím čísle Folkloru nebo na internetových stránkách http://vusondras.cz.

Blanka Jakubčíková
VUS ONDRÁŠ Brno
tel. 973 442 046, mob. 603 927 620

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.03.2004 v 07:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA