PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Cesty k lidem a k přírodě 2004

společenský večer Appian Group a.s. 17. listopadu 2004 v Obecním domě v Praze
Po loňské úspěšné premiéře i letos uspořádala Appian Group společenské setkání s názvem Cesty k lidem a k přírodě 2004. Kromě symboliky státního svátku 17. listopadu využila spojení s obecně známými a definovanými hodnotami skupiny - charitou, podporou vzdělávání, kultury a ochrany životního prostředí a přírody.
Večer byl rozdělen do dvou základních částí - komponovaný program ve Smetanově síni a prezentační část v přilehlých prostorách Obecního domu. V úvodním bloku programu Cesty k lidem byly představeny projekty nadačního fondu Most naděje a Folklorní sdružení ČR, které reprezentoval soubor Čtyřlístek z Nového Strašecí s dívčí cimbálovou muzikou, dudáckou kapelou a tanečním vystoupením. Soubor doprovodil i vítěze soutěží Zpěváček Janu Otáhalovou a Tomáše Beníčka, kteří zazpívali také společnou píseň s garantem soutěže Mistrem Petrem Dvorským.
Mosty naděje
Mosty naděje
Mosty naděje
Předseda správní rady nadačního fondu Most naděje Antonín Koláček předal na závěr vystoupení předsedovi FoS ČR Zdeňku Pšenicovi symbolický šek na 250 000,- Kč. Tím nadační fond Most naděje přispěl na rozvoj činnosti FoS v tomto roce již celkovou částkou půl milionu korun.
Mosty naděje
Druhá hudební část byla věnována partnerství s Národním parkem České Švýcarsko v originálně ztvárněné kombinaci hudby a fotografií. Při skladbách Bedřicha Smetany a K. M. Webera v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK řízeného dirigentem Rastislavem Štúrem byly na velkoplošnou obrazovku promítány fotografie z Českého Švýcarska Zdeňka Patzelta a Václava Sojky z cyklů Lidé a krajina a Návraty.
V přilehlých sálech Obecního domu se představily skupinou Appian Group podporované subjekty a projekty; Most naděje - nadační fond s výstavou fotografií Lenky Hýbkové Osamění, obecně prospěšná společnost České Švýcarsko s prezentací projektu Centrum Českého Švýcarska, Vysoká škola finanční a správní, o.p.s., Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2004 a výtvarník Michal Novák s kresbami z cyklů Harmonie života, Appian Way, Rudolfínská Praha a Musica Judaica.
Mosty naděje

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.11.2004 v 11:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA