PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jihočeský zpěváček 2005

Jihočeský zpěváček 2005 pod záštitou Karolíny Bubleové Berkové, sólistky opery Národního divadla v Praze
V sobotu 9. dubna se uskutečnila v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí dětská pěvecká soutěž Jihočeský zpěváček 2005.
Soutěž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR, Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Jihočeským folklorním souborem Kovářovan a Hotelem Zvíkov. Generálním partnerem soutěže byla Nadace Vltava.
Své pěvecké schopnosti si přijely na Zvíkov poměřit děti delegované členskými soubory Jihočeského folklorního sdružení. Každý ze šestnácti soutěžících zpěváčků zazpíval porotě dvě písničky, z nichž jedna byla s hudebním doprovodem a druhá bez doprovodu. Porota delegovaná Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici pozorně sledovala jednotlivé dětské pěvecké výkony a podle jejího vyjádření, byla úroveň dětí velmi dobrá. Ze všech soutěžících porota vybrala tři nejlepší jihočeské zpěváčky, kteří postoupili do celostátní soutěže, jež se uskuteční 14.-15. května ve Velkých Losinách.
První místo obsadil Lukáš Přib ze souboru Písečan, na druhém místě skončila Eva Dvořáková ze souboru Kovářovan a jako třetí Ondřej Švejda z Blaťáckého souboru. Vítězové soutěže obdrželi diplomy, ostatní zpěváčci pamětní listy, všichni pak také keramické zvonečky a další drobné dárky.
Společné foto zpěváčků  Foto Milan Škoch
Společné foto zpěváčků
Foto Milan Škoch
Pro účastníky a hosty soutěže bylo také připraveno překvapení v podobě vystoupení Karolíny Bubleové Berkové, sólistky opery Národního divadla v Praze, která v závěru soutěže zazpívala s muzikou souboru Soumrak dvě lidové písničky. Dále se představila se skladbou z muzikálu Jesus Christ Super Star a rolí Carmen ze stejnojmené opery.
Soutěže Jihočeský zpěváček 2005 se kromě zástupců folklorních souborů zúčastnil také Mgr. František Fořt, předseda správní rady Nadace Vltava. Ve svém vystoupení se pochvalně vyjádřil o této pěvecké soutěži, ale také o spolupráci mezi Jihočeským folklorním sdružením a Nadací Vltava, která je realizovaná na základě smlouvy o partnerství mezi uvedenými organizacemi. Obě společně spolupracují na projektu Jihočeský folkor, jehož součástí je také Jihočeský zpěváček.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizacím a institucím za spolupráci při pořádání soutěže, Karolíně Bubleové Berkové za převzetí záštity a krásná vystoupení, Hotelu Zvíkov za postytnutí prostor, všem pomocníkům a organizátorům za jejich ochotu a práci.
Největší poděkování si ale zaslouží všechny soutěžící děti, které svými vystoupeními vzorně reprezentovaly své folklorní soubory. Velký dík patří i jejich vedoucím, kteří je na tuto regionální pěveckou soutěž připravili.
Vítězům přeji mnoho úspěchů a věřím, že budou jižní Čechy dobře reprezentovat i na celostátní soutěži ve Velkých Losinách.

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

1. místo, Lukáš Přib  /foto: Milan Škoch/
1. místo, Lukáš Přib
/foto: Milan Škoch/
2. místo, Eva Dvořáková  /foto: Milan Škoch/
2. místo, Eva Dvořáková
/foto: Milan Škoch/
3. místo, Ondřej Švejda  /foto: Milan Škoch/
3. místo, Ondřej Švejda
/foto: Milan Škoch/

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 10.04.2005 v 22:38 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA