PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

6. zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů a 18. Mezinárodní dětský folklorní festival, Liptál, 10. - 12. června 2005

Tisková zpráva
Ve dnech 10. - 12. června 2005-06-13 ve valašské obci Liptál nedaleko Vsetína uskutečnily 18. Mezinárodní dětský folklorní festival, jejichž nedělním vyvrcholením byla 6. zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Přehlídku uspořádalo Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Krajským úřadem Zlín, Obecním úřadem Liptál, Valašským folklorním sdružením a Folklorním sdružením Lipta Liptál. Záštitu nad touto zajímavou dětskou folklorní akcí převzala senátorka Alena Gajdůšková, poslanec Josef Smýkal a radní Zlínského kraje Jindřich Ondruš.
Zemské přehlídky pořádá Folklorní sdružení od roku 1990. Původně se konaly každý rok. V rámci přehlídkového cyklu Národní přehlídky dětských folklorních souborů pořádaného NIPOS - ARTAMOU Praha nejprve na Moravě a následujícím roce v Čechách. Přehlídkovými městy byly v posledních letech Kroměříž a Mělník. Nyní připravilo Folklorní sdružení změnu a zemské přehlídky se uskuteční v jednom roce. Nejprve v Liptále a počátkem září pak v Praze v rámci II. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
V Liptále se na 6. zemské přehlídce moravských a slezských dětských folklorních souborů zúčastnilo pod vedením Radky Ehrenbergerové devět souborů a hosté - soubory Groš Dolní Rožínka z Čech a Pirouete z izraelského Jeruzaléma. Soubory na zemskou přehlídku postoupily z krajských postupových přehlídek. Nejlepší kolektivy byly pozvány do Jihlavy, kde se setkaly v sobotu 11. června, soubory z druhých příp. třetích míst přijely 12. června do Liptálu. Na liptálském pódiu se úspěšně představily děti z kolektivů Děcka z Kunovic, Dyjavánek Znojmo, Hlubinka Ostrava, Kopaničárek Starý Hrozenkov, Krušpánek Velká Bystřice, Malá Ondřejnica Stará Ves nad Ondřejnicí, Slezánek Český Těšín, Veličánek Velká nad Veličkou a Vizovjánek Vizovice.
Součástí přehlídky byla také výstava prací dětí z Dětského domova Speciální školy Liptál veřejnosti přístupná v budově obecního úřadu a společenské setkání vedoucích souborů s pořadateli a hosty.
Zemská přehlídka moravských a slezských dětských folklorních souborů představila nejúspěšnější dětské folklorní kolektivy tohoto roku. Byla přirozeným vyvrcholením ročního úsilí a snahy vedoucích i dětí o svoji úspěšnou prezentaci v Národní přehlídce 2005 a přinesla dětem i návštěvníkům v slunečném a teplém odpoledni v liptálském přírodním areálu řadu krásných uměleckých zážitků.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Mediální spolupráce Haló noviny. Obě akce dále podporují OSA - Ochranný svaz autorský, Sdružení Tradice ČR a TG Tisk Lanškroun.

Zpracoval: František Synek, m.604384410

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

14.06.2005 v 14:25karin

Co se to děje, tohle se ještě přeci nikdy nestalo?


14.06.2005 v 07:48Láďa

Hézké, móc hézké...


Zveřejněno 13.06.2005 v 23:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA