PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

20. MFF Dětské folklorní dny Liptál

20. Mezinárodní folklorní festival "Dětské folklorní dny" Liptál
Ve dnech 8. - 11. června 2007 proběhl v Liptále již tradiční a pro tento rok jubilejní 20. ročník MFF Dětské folklorní dny Liptál. Tyto dny byly zároveň věnovány 415. výročí narození učitele národů J.Á. Komenského ( 1592 - 2007 ), jehož myšlenka, že "Učit lze slovy, ale vychovávat příkladem" nás doprovázela během celého folklorního víkendu v Liptále. Zároveň jsme také vzpomněli dalšího významného představitele tohoto regionu Františka Bartoše, podle jehož knihy nesl hlavní dětský pořad název - "Naše děti."
Záštitu nad festivalem převzali paní Alena Gajdůšková, pan Josef Smýkal a pan Jiří Halaška.
V pátek 8.6. v 15.30 hodin byla zahájena výstava s názvem "Pojďte s námi do pohádky", kterou připravily děti za MŠ Liptál pod vedením paní ředitelky Evy Krausové. Páteční podvečer vyplnil slavnostní koncert v Českobratrském kostele evangelickém Dechový soubor evangelického luterského děkanátu Sulzbach - Rosenberg. Společně s nimi také zazpíval Ženský sbor Rokytenka a dívky z Malé Lipty.
Sobotní a nedělní program začal v 11. 00 hod. přijetím vedení souboru, hostů a sponzorů starostou obce panem Miroslavem Vaculíkem a ředitelem festivalu panem Ladislavem Michálkem.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Ve 13.00 hod. se sešli v kulturním areále všichni zpěváčci, kteří byli nominování svými vedoucími a kamarády do soutěže "O Liptalského ptáčka zpěváčka", aby si zasoutěžili ve zpěvu. Zúčastnilo se jich celkem 27. Porota ocenila všechny zpěváčky za účast a velmi je pochválila za krásný zpěv. Proto se vítězi stali všichni. Ale i přesto ocenila v sobotu v 1. kategorii (5. - 9. let) Hanu Záhumenkou z Bartošova D.F.S. a v neděli Lucii Kašparovou z Malůšat z Liptálu. V 2. kategorii (10. - 15.- let) v sobotu Lenku Mrlinovou z Malé Lipty a v neděli Anetu Ručkovou ze Soláňku.
Hlavní dětské programy byly zahájeny jak v sobotu, tak i neděli ve 14.00 hod. a nesly název "Naše děti". V obou hlavních dnech pro diváky vystoupily ty nejlepší soubory z regionálních soutěží dětských souborů. V sobotu se představily soubory: Bartošův dětský folklorní soubor ze Zlína, Dřeváček z Otrokovic, Malý Beskyd ze Zubří, Valášek z Nového Hrozenkova, zahraniční soubor Romafest z Rumunska a domácí Malůšata a Malá Lipta. V neděli za představily soubory: Malý Vizovjánek z Vizovic, Malý Sedmikvítek z Frenštátu p. Radh., Soláněk z Hutiska- Solanec a domácí Malůšata a Malá Lipta. Součástí hlavního programu byl i samostatný blok věnovaný neúspěšnějším zpěváčkům Valašska z Přehlídky 2007.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malůšata
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malůšata
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Vizovjánek
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Soláněk
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malá Lipta
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malá Lipta
Folklorní festival Dětské dny Liptál
Malý Beskyd
Jelikož nám počasí přálo, věříme, že se dětem a divákům v Liptále líbilo a zároveň vás všechny zveme na 38. MFF Liptalské slavnosti 2007.
Folklorní festival Dětské dny Liptál
společný závěr

Andrea Čalová
andrea.calova@seznam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2007 v 23:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA