PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářov: Prázdninové putování s písničkou

Tisková zpráva...
Putování s písničkou po Naučné stezce Kovářovska proběhlo v sobotu 16. července za účasti členů dětských folklorních souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan. Pro dětské soubory je každoročně připravené soustředění, jehož pátý ročník se letos uskutečnil ve druhém prázdninovém týdnu.
V sobotu ráno se děti za pěkného počasí vydaly na cestu po prvním žlutém okruhu Naučné stezky a zamířily k rybníkům Malá a Velká Smíška. Na této trase plnily různé úkoly, zejména ze znalosti rostlin. Po malé přestávce se pokračovalo dál a k otázkám o rostlinách přibyla soutěž v poznávání živočichů. V okolí Kovářova se nachází velké množství rybníků a tak další zastávkou byl rybník u Peštova mlýna. V lese nad ním si děti zasoutěžily v poznávání písniček a ochutnaly i sladké borůvky, kterými se les jen modral.
Další kroky putování vedly do osady Vepice. U jednoho ze zastavení Naučné stezky nad lomem proběhla další soutěž a děti potom chvilku odpočívaly ve stínu statného dubu. Na řadu přišly otázky týkající se folklorních tradic národopisné oblasti "Kozácka", kam Kovářov z hlediska etnografického náleží. Z Vepic se všichni účastníci vydali směrem na Kovářov, protože se blížil čas oběda. V místní restauraci si děti pochutnaly na knedlíčkové polévce, kuřecí směsi s bramborem a načerpaly tak nové síly na odpolední putování.
Skupinka dětí u zastavení Naučné stezky v osadě Vepice
Skupinka dětí u zastavení Naučné stezky v osadě Vepice
Po obědě se uskutečnila soutěž ze znalostí o obci Kovářov a po ní již cesta směřovala na táborovou základnu "Hůrka", kde děti soutěžily v různých žertovných disciplínách. Nedaleko základny se nachází hřiště, na kterém probíhala fotbalová utkání a tak děti mohly chvíli sledovat klání jednotlivých družstev. V okolí hřiště se nachází i množství zajímavých kamenů se skalními miskami, které účastníci soustředění také navštívili.
Závěr celého putování patřil hledání pokladu. Během celého dne děti k jeho nalezení shromažďovaly indicie, které obdržely za správné vyřešení jednotlivých úkolů. Po rozluštění místa s pokladem a jeho následné objevení všechny mile překvapilo, protože obsahem bylo stádo vepříků. Každému dítěti bylo odměnou roztomilé keramické prasátko-pokladnička, do které si budou moci spořit korunky.
Na úplný konec si všichni zazpívali při kytaře, zatancovali a pochutnali na párku s chlebem.

manželé Milan a Pavla Škochovi
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan a Kovářovánek, Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz

Závěrečné zpívání s kytarou
Závěrečné zpívání s kytarou

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2005 v 16:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA