PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

36. MFF Liptálské slavnosti 2005

36. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI 2005
24.srpna až 28.srpna v Liptále
Tisková zpráva
Ve dnech 24. až 28. srpna pořádají Folklorní sdružení Lipta Liptál, Folklorní sdružení ČR, Obecní úřad Liptál a Zlínský kraj již 36. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti 2005. Nad letošním ročníkem festivalu převzali záštitu poslanec Josef Smýkal, předseda Výboru pro mládež Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Libor Ambrozek, ministr životního prostředí ČR a Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje.
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
Kulturní programy se uskuteční ve středu 24.8.a ve čtvrtek 25.8. ve městech Vsetín a Rožnov pod Radhoštěm. V pátek 26.8. se uskuteční družební večer zúčastněných souborů s domácím souborem Lipta.
V sobotu 27.8. v 10,00 hodin čeká návštěvníky festivalu otevření výstavy a zahájení řezbářských dnů a ukázek řemeslných prací. Po obědě bude v Přírodním kulturním areálu v Liptále ve 14 hodin hlavním dětským pořadem maratón vystoupení folklorních souborů. Po vystoupení dětí následují Pozdravy přátel (15,30 - přehlídka zahraničních souborů) a Zpěvy a tance v podání seniorů (16,30). Pozdravy přátel pokračují po startu horkovzdušného balonu v 19 hodin. Po nich budou následovat programy Řemeslo v tanci, Zbojnický večer, program VUS Ondráš Brno a ohňostroj. Až do tří hodin ráno následuje lidová zábava.
Následující den, neděli 28.8., v 8.30 hod. a v 10 hodin se uskuteční bohoslužby v liptálských chrámech za účasti zahraničních souborů. Hlavní festivalový program předznamenají koncerty hudeb na Špici a v Kulturním areálu. Ve 13,30 se z horní části obce - Špice - vydá slavnostní festivalový průvod všech účastníků do přírodního kulturního areálu. Slavnostní galaprogram bude v tomto areálu zahájen v 15 hodin a po jeho ukončení následuje opět (od 17,00) lidová zábava.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.. Významnými partnery jsou také Mezinárodní Visegrádský fond, Nadační fond Most naděje, OSA - Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha, TG Tisk s.r.o. a další.
Festivalu se zúčastní soubory z Bulharska, Číny, Francie, Koreje, Litvy, Peru, Ruska, Řecka, Slovenska a Turecka, z domácích pak Dechová hudba Bystřičanka Valašská Bystřice, Dechová hudba Klobučanka Valašské Klobouky, Dechová hudba Liptál, DS Chaos Valašská Bystřice, Iskérka Brno, Radhošť Trojanovice, Světlovánek Bojkovice, Troják Valašská Bystřice, Vsacan Vsetín, VUS Ondráš Brno a 5 skupin Folklorního sdružení Lipta Liptál.
Za 35 ročníků Liptálských slavností, které se staly Mezinárodním folklorním festivalem IOV, se festivalu zúčastnilo více než 350 souborů (z toho 130 zahraničních). Tradice, zvyky, písně a tance z celé republiky, Evropy i světa shlédlo v Liptále téměř 130 tisíc diváků. Věříme, že i letošní ročník se k nim úspěšně zařadí.

Zpracoval: Jiří Pokorný
16.8.2005

Kontakt:
Ing. Ladislav Michálek, ředitel festivalu
mobil: 603 196 350, e-mail: michalek.ing@gom.cz
Obecní úřad Liptál
tel.:571 438 040, fax:571 438 074, e-mail:obec@liptal.cz
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
program
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
Folklorní soubor Lipta
Ženský sbor, členky FOS Lipta
Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti
1. stránka bulletinu vydaného ku příležitosti konání Liptálských slavností 2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 16.08.2005 v 17:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA