PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Souznění 2005

Souznění - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.
Ostrava - 16.12. a 18.12., Beskydy: Kozlovice - 17.12.2005
Předběžná tisková zpráva
Přinášíme Vám voňavou a barevnou paletu pořadů v čase nejkrásnějších svátků v roce. V období, kdy většina z Vás uvítá příjemné odreagování před Vánocemi chceme, aby vše, co uvidíte a uslyšíte souznělo, pohladilo, přineslo radost a veselí - a někdy i poučilo.
Ono "připomenutí svátečního času" nabídneme prostřednictvím jedinečných ukázek duchovní hudby, ukážeme mizející svět zejména lidových tradic a řemesel části Karpatského oblouku. Představíme tradiční lidové kapely, sestavy s archaickými hudebními nástroji, ale i špičkové umělce z mediálně známějších žánrů. I letos můžeme před svými zraky ohodnotit zručnost domácích a zahraničních tvůrců uměleckých řemesel a sami si vánoční ozdoby na místě vyrobit. Např. zdobení perníčků, skleněných baněk, výrobu keramiky a vánočních ozdob z papíru, slámy, kůže nebo ukázky lidových šperků, kovových, sklářských a řezbářských výrobků, betlémů, atd...
MF Souznění 2005 je nově přidruženým členem prestižní světové organizace CIOFF.
I letos přicházíme se zajímavými novinkami. Chceme nabídnout špičkové domácí i zahraniční umělce, např. z Ukrajiny, Polska (v jednání) a Slovenska (Terchová). Po loňském úspěchu se vydáme za našimi posluchači a diváky do Beskyd. Hostitelem bude opět podhorská obec Kozlovice www.kozlovice.cz, známá svými bohatými lidovými tradicemi.
V kostele sv. Václava v Ostravě (pátek 16.12.2005, v 19.00 hod.) představíme vysoce uměleckým pořadem duchovní hudbu a zpěvy, se světovou koncertní premiérou. Pozvání přijali: pěvkyně, dvojnásobná Thálie Eva Dřízgová - Jirušová, dirigent Paulo Gatto, cimbalista Daniel Skála a Janáčkův komorní orchestr s uměleckým vedoucím Jakubem Černohorským. Sváteční slovo zazní v podání herce Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, Tomáše Jirmana.
V sobotu 17.12. proběhne v Kozlovicích Vánoční jarmark v 9.00 hod. s lidovými uměleckými řemesly a prodejem vánočních stromků. Obchůzky s koledou začnou od 10.00 hod. Dětské a dospělé domácí i zahraniční soubory a skupiny, se během dopoledne představí s Volným programem v sále OÚ v Kozlovicích, kde pak proběhnou festivalové pořady - "Terchovské Vianoce", v podání nejlepších terchovských hudebníků a zpěváků a "Koledování", kde vystoupí soubory Valášek, Valašský vojvoda www.valasskyvojvoda.cz (reprezentant České republiky na Světové výstavě EXPO 2005 http://www.expo2005.cz v prefektuře Aichi, v Nagoi - Japonsko), ĽH z Terchové, finalisté soutěže Zpěváček 2005 (nejlepší dětští interpreti lidové písně z České republiky).
Na všechny účastníky čeká bohaté občerstvení, speciality a nejedno překvapení.
V Ostravě v neděli 18.12. bude v 10.00 hod. mše svatá za účasti festivalových hostů (Chrám Panny Marie Královny - Mariánské Hory). V DK Města Ostravy začne předvádění řemesel v 16.30 hod. Vystoupí CM Kovaliček a hosté. Na Galakoncertě - Souznění 2005 od 18.00 hod. v Divadelním sále DK Města Ostravy vystoupí nejlepší Zpěváčci pro r. 2005 - Libor Macháček ze Želetic u Kyjova, Dominika Hromková z Dolních Bojanovic, Lenka Hradilová ze Vsetína a Jan Ullmann z Jablonce nad Nisou. Dále CM Jury Petrů z Kyjova se sólisty a sborem, ĽH z Terchové (Slovensko), CM Valašský vojvoda a sólisté Petra Žáčková, Markéta Kalusová - Velká, Lukáš Mrkva.
V jednání je účast známé zpěvačky a moderátorky Jitky Novotné - Málkové.
Jedním z vrcholů večera bude vystoupení Věry Špinarové se skupinou Adama Pavlíka.
Intenzívně pracujeme na dalším "pěveckém" překvapení. Po galakoncertě předáme tradičně finanční dar potřebným. Na VIP setkání (Restaurace Prima v DKmO) ve 21.00 hod. zahraje CM Jury Petrů a Valašský vojvoda.
Naši partneři: Česká televize, Český rozhlas, Tv Fabex, regionální deníky, Česká národní sekce CIOFF, Statutární město Ostrava, Kraj Moravskoslezský, Ministerstvo kultury ČR a významné firmy a společnosti...

Za pořadatele MF Souznění Zdeněk Tofel,
(604/245814}, e-mail: zdenek.tofel@ov.rozhlas.cz, tofel.zdenek@quick.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.10.2005 v 22:30 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA