PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Ve Frýdku trubili až se v Místku rozléhalo...

12. Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek 2006
Ve Frýdku trubili až se v Místku rozléhalo...
A nejen troubili, ale i bubnovali, hráli a zpívali od 13. do 19. června účastníci již 12. Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek-Místek 2006 a současně i 3. ročníku Moravskoslezského krajského folklorního festivalu. Téměř sedm stovek tanečníků, muzikantů a zpěváků ze sedmi zemí světa opět přineslo do beskydského regionu pestrou paletu lidové slovesnosti, kvalitní kulturu, dobrou náladu, radost a pohodu.
Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek
Ze zahájení festivalu
Peripetie celoročních příprav dobrovolných pracovníků z řad mládeže a mnoha rodičů dětí z folklorního souboru Ostravička jsou zapomenuty. Nahradily je bohaté kulturní zážitky a příjemné chvilky strávené během šesti festivalových dnů s novými přáteli z Ruska, Srbska, Slovenska, Bulharska, Itálie, Venezuely jako i s členy souborů Rokytka, Beskyd, Klebetnice, Bejatky, Slezánek, malými zpěváčky, cimbálovými muzikami Graj, Šidla, Rozmarýn, Ženičky, Ostravicí, Ondráškem a Malou Ostravicí.
Vyvrcholením festivalu ve Frýdku-Místku, který se poprvé honosil statutem řádného člena CIOFF, byl galakoncert v kině P.Bezruče. Dvě hodiny neskutečně rychle utekly téměř čtyř stovkám účinkujících i šesti stovkám diváků. Všichni si na závěr unisono zazpívaly festivalový "hit" Okolo Frýdku cestička...za doprovodu až jedenácti muzik, a plni dojmů se jen těžce rozcházely. Diváci domů a účinkující na poslední setkání v Národním domě, kde z rukou místostarosty Mgr.Cvika, pana Langera - zástupce FoS ČR a prezidentky festivalu Evy Gerykové, převzali ocenění a pamětní dárky, ale hlavně si užili poslední chvilky s novými kamarády, které poznali na půdě města Frýdku-Místku.
Zástupci hlavních pořadatelů neopomněli poděkovat za účinnou pomoc všem spolupořadatelům: průvodcům a tlumočníkům, týmu kuchařů ze 7.ZŠ, učitelům a kapelám ZUŠ, pracovníkům Národního domu a Muzea Beskyd, hlavně však obětavým rodičům a vedení souboru Ostravička i jeho bývalým členům, kteří se na festival každoročně vracejí a nabízejí pomocné ruce. Slova díků patří i obcím: Čeladná, Frýdlant, Hukvaldy, Baška, Pražmo a Stará Ves, které se jeden festivalový den kompletně postaraly o zahraniční soubory.
Tímto chceme poděkovat i všem sponzorům, bez jejichž podpory by jen ztěží bylo možné uskutečnit tak náročnou akci a již nyní je poprosit o zvážení podpory příštího - 13..ročníku, jenž se plánuje na termín 12.- 18. června roku 2007.

Dr.Eva Geryková, prezidentka festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 23.06.2006 v 23:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA